Práce

Publikováno 22. září, 2014

Nejlepší šéf na světě: jak by měl vypadat? Je to ten váš?

Každé pracovní místo potřebuje vedoucího, který bude danou pozici řídit, aby fungovala, tak jak má. Pravdou je, že většina vedoucích využívá své moci nad zaměstnanci a mnohým jen znepříjemňuje jejich práci. Existují i takoví, kvůli kterým chodíme do práce rádi?

Jak by měl vypadat ideální šéf?

Nejlepší šéf by byl takový šéf, který by po nás nic nechtěl, byl by milý a zároveň by nám platit, což je samozřejmě nereálné. Je jasné, že šéf musí dohlížet na to, aby se pracovalo správně a někdy, pokud je to potřeba, třeba když se najde člověk, kterému se moc pracovat nechce a podobně, tak by mu měl vysvětlit, že „bez práce nejsou koláče.“ Pravdou je, že šéfové chtějí po svých zaměstnancích někdy více, než jsou schopni zvládnout a když cíle neplní, tak ještě jim vyhrožují výpovědí a podobně. Pak je daná osoba neustále pod tlakem, nervózní, ve stresu a práce se tak stává ještě obtížnější.

Existuje kompromis mezi šéfem a jeho zaměstnancem?

Šéf by si měl uvědomit, že pokud bude dělník neustále pod tlakem, tak práce mu půjde daleko hůře a sám se ani nebude nějak snažit, protože ze stálého stresu bude cítit jen nechuť k práci, která pro něj byla dříve třeba i koníčkem. Na druhou stranu šéf potřebuje, aby udělal to, co má. Proto by mezi mini měl vzniknout nějaký kompromis. Aby se šéf mohl stát nejlepším šéfem, nastolí takové podmínky, které jsou zaměstnanci schopni zvládnout, s tím, že na oplátku je zaměstnanec musí splnit. V případě, že to takto bude fungovat, tak budou fungovat i dobré vztahy mezi nimi a tudíž bude do práce každý chodit rád a práce mu i půjde lépe.

Zpříjemnění dne úsměvem?

Pravdou je, že šéfové toho mají většinou hodně, protože řídí velkou firmu a musí zajistit to, aby klapala, proto jsou často ve stresu, a tak není divu, že na jejich tvářích málokdy uvidíme úsměv. Ale když je šéf pořád zamračený a protivný, tak to žádnému zaměstnanci na náladě nepřidá. Nejlepší šéf by se mohl překonat a aspoň jednou za čas by mohl na své zaměstnance vykouzlit úsměv.

Co když je šéf můj kamarád?

Někdy má výhodu, když je šéf váš kamarád, protože pak splňuje všechny parametry pro nejlepšího šéfa. Vy mu otevřeně můžete říct, co se vám nelíbí a jak by to podle vás měl dělat a on, vzhledem k tomu, že jste přátele, se může pokusit udělat něco proto, aby to opravdu změnil, pokud jde o cestu k lepšímu.

Avšak je pravdou, že mnohdy díky této situace přátelství skončí. Když se daná osoba dostane v pozici šéfa, cítí větší moc nad ostatními a už jej nezajímá, že jste kdysi byli přáteli, protože se třeba neshodnete na názoru a on v lepší pozici si bude myslet, že jeho názor je přednější, takže může dojít k hádkám, které k přátelství nepatří.

Šéf musí být přísný, aby firma fungovala, tak jak má, ale zároveň by se měl chovat lidsky a měl by vytvářet takovou atmosféru, aby se všem lépe pracovalo.

Štítky: , , , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑