Kariéra

Publikováno 2. února, 2020

Nedávejte si sídlo společnosti na domovskou adresu


Přibývá firem, které nepotřebují žádnou fyzickou kancelář, protože se jejich činnost dá vykazovat i z domova. Pak jsou rovněž takové, které někde fyzicky sídlí, jenže z různých důvodů si na té adrese sídlo zapsat nemohou. Ti všichni situaci často řešili tak, že si sídlo zapsali na domovskou adresu. Dnes už naštěstí existují i lepší možnosti.

Když si sídlo společnosti zapíšete na domovskou adresu, naprosto se připravíte o soukromí. Kdokoliv si bude moct dohledat, kde bydlíte, a i ve dny, kdy byste se chtěli věnovat rodině, vás sem mohou přijít navštívit zákazníci či obchodní partneři. Mnozí z nich ovšem nepřijdou, protože budou z adresy zmatení. Bude jim připadat zvláštní, že máte adresu firmy uprostřed satelitního městečka. Možná se otočí, až dorazí na místo a uvidí rodinný dům. Kromě toho, kdyby vás opravdu chtěli navštívit a vy jste zrovna byli doma, kam je pozvete? Usadíte je do obývacího pokoje? To není příliš reprezentativní.

Virtuální adresa je chytřejší řešení

Všechny výše uvedené potíže vyřeší virtuální adresa. Jistě jste o ní už slyšeli. Prostě si zapíšete sídlo firmy na místě, kde ve skutečnosti nesídlíte. Všichni, kdo by vás sem přišli hledat, však narazí na sekretářku, která vám dá vědět. Přebere poštu, když budete chtít, vyřeší i telefonáty a další záležitosti. Kromě toho je dnes standardem, že si na zapsané virtuální adrese můžete dle potřeby pronajmout konferenční místnost či jiné prostory. Kdybyste tedy plánovali nějakou obchodní schůzku, můžete ji skutečně naplánovat na dané adrese a zákazník či obchodní partner ani nemusí poznat, že zde ve skutečnosti nesídlíte.

S virtuální adresou uděláte dobrý dojem

Běžnou praxí je také zařídit si sídlo v Praze, Brně či jiném velkém městě. Na zákazníky i obchodní partnery takové adresy působí lépe, lukrativněji. Není na tom nic nelegálního, žádný český zákon virtuální sídla nezakazuje, finanční úřady se na ně nedívají skrz prsty. Pro spoustu podnikatelů jde o výrazné usnadnění života, za které zaplatí jen pár stovek měsíčně.

Jestliže sháníte sídlo v Praze či sídlo v Brně na lukrativní adrese, podívejte se do nabídky odborníků Jake & James. Získat virtuální sídlo u nich je skutečně jednoduché, stačí vyplnit online formulář.

 

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑