Peníze

Publikováno 22. srpna, 2015

Nebankovní hotovostní půjčky do domu

Ne každý touží sedět několik hodin v bance a jednat s neochotnými lidmi za přepážkou. V posledních letech se sice situace v tomto sektoru trochu zlepšila, stále to ale nestačí – a místo bank coby poskytovatelů úvěrů postupně přebírají takzvané nebankovní společnosti. Těch je jen na tuzemském trhu hned několik desítek a svádějí spolu tvrdý konkurenční boj. O co se tedy vlastně jedná, když se řekne nebankovní hotovostní půjčky?
Jejich společným jmenovatelem je osobní kontakt. Vy dáte vědět kontaktním formulářem nebankovní společnosti o tom, že máte zájem o úvěr. Kola se dají do pohybu a na konci celého řetězce událostí je návštěva kurýra dané instituce přímo u Vás doma. Předloží smlouvu, kterou si pročtete, podepíšete a následně dostanete peníze takříkajíc „na ruku“. Vše je však pochopitelně vyřešeno za relativně delší dobu než krátkodobé nebankovní půjčky, které mají poměrně nízký limit (zpravidla do deseti tisíc korun) a jsou prováděny bezhotovostní formou, tj. bankovním převodem.

V ohledu hotovostních půjček dnes nepotřebujete ručitele, často je ale nutné potvrzení o příjmu. Nejde jen o nějakých pár tisíc, často dostanete na ruku i desetitisícové sumy a společnost, která Vám je půjčuje, tak zcela pochopitelně požaduje nějaké záruky.

nebankovní hotovostní půjčky až do domu

nebankovní hotovostní půjčky až do domu

Ve výjimečných případech můžete být požádáni i o to, abyste ručili majetkem – movitým či nemovitým. Tedy například osobním automobilem nebo bytem. Každý týden (případně měsíc) se pak ve Vaší domácnosti zastaví již zmíněný kurýr, aby vybral pravidelnou splátku – nemusíte do banky, nemusíte nic dalšího dělat.

Jaké společnosti poskytují nebankovní hotovostní půjčky do domu? Velkými hráči na tomto poli jsou například Home Credit či Provident Financial. Hovořit ale můžeme třeba i o společnosti Door Financial.

Štítky: ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑