Peníze

Publikováno 26. Říjen, 2020

0

Ne každý má vždy peníze

Potřebujete k životu peníze? Nic nenormálního. Ty potřebuje každý. A nemáte jich tolik, kolik by bylo třeba? Ani to není vůbec nic neobvyklého.

Alespoň minimální finanční zabezpečení u nás potřebuje každý. Dávno už totiž nejsme lidmi, kteří by byli soběstační, a bez alespoň naprostého minima financí se tak neobejdeme, máme-li žít jako normální lidé.

Ovšem je tu problém. I když peníze nezbytně potřebujeme, ne vždy je máme. Někdy nám tyto scházejí na víceméně zbytečnosti, kterými bychom si život osladili, někdy ale nemáme třeba ani na to, co je nezbytně nutné. A pokud si nemůžeme koupit nutné věci, strádáme.

Chtělo by to mít možnost si ve chvílích, kdy se nám peněz nedostává, tyto přivydělat, a to dostatečně rychle. Jenže to bývá spíš výjimkou než pravidlem. Stejně jako skutečnost, že ne každý má dostatečné úspory, jimiž by mohl nedostatečné příjmy vykompenzovat.

A jakmile není na živobytí, není jiné volby než si scházející finanční prostředky někde půjčit.

Což o to, člověk by si v nouzi klidně i rád půjčil. Jenže od koho? Zkusí to u příbuzných, kolegů, přátel, známých, ba i v bance, ale odevšad se vrátí s nepořízenou. Protože je na tom natolik špatně, že nevzbuzuje důvěru, že by to dokázal i splatit.

A co pak?

Pak se může hodit americká hypotéka bez dokládání příjmů, jež je díky tomu, že se za ni žadatel zaručuje zástavou nemovitosti, dostupná pomalu každému. Každému, kdo je schopen kromě této záruky prokázat i to, že bude schopen aspoň po troškách splácet. Tato půjčka je vhodná i pro lidi v nesnázích, je to i hypotéka pro dlužníky či lidi s nějak jinak pošramoceným renomé.

A když si někdo podobnou půjčku vezme, může si být jist, že ho ona nebankovní hypotéka překvapí svou flexibilitou a dalšími přednostmi. Z nichž si můžeme zmínit třeba to, že se tu za nic neplatí poplatky předem, že jsou tu příznivé úroky, že lze podle potřeby nastavit i krátkou, i hodně dlouhou dobu splatnosti a s tím související někdy vysoké a jindy minimální splátky.

A kdo tuto půjčku dostane, může i v těžkých dobách vést normální život.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑