Peníze

Publikováno 18. září, 2019

5 nejčastějších důvodů k zamítnutí žádosti o úvěr


Potřebujete vyřešit vaši špatnou finanční situaci? Řešení můžete získat v podobě bankovní nebo nebankovní půjčky, o kterou však musíte nejprve požádat. Jde o standardní proces, kdy společnost nejprve posoudí vaši situaci a poté se rozhodne, jestli vám vyhoví a peníze poskytne. Z tohoto důvodu nemůže každý žadatel počítat s kladným vyřízením jeho žádosti o úvěr.

V případě, že se rozhodujete o nějaký úvěr požádat, nejprve se podívejte na nejčastější důvody, které vedou k jeho zamítnutí. Pokud se domníváte, že by vám žádost mohla být zamítnuta, nejprve zlepšete vaši situaci, a až poté si podejte žádost o úvěr. Získáte tak větší jistotu, že bude vyřízena ve váš prospěch, a navíc snížíte riziko toho, že byste se dostali do problémů se splácením.

  1. Nízký měsíční příjem

Jedním ze základních požadavků pro získání půjčky je dostatečně vysoký příjem. Poskytovatel potřebuje mít jistotu, že budete mít dostatek financí na vaše měsíční splátky, aby nedošlo k problémům se splácením. Z tohoto důvodu požadují hlavně banky potvrzení o výši vašich měsíčních příjmech, které vám vystaví zaměstnavatel. Alternativní možností jsou nebankovní půjčky bez doložení příjmů, u kterých stačí pouze výpis z vašeho bankovního účtu.

  1. Záznam v registru dlužníků

Každá banka pečlivě prověřuje bonitu všech žadatelů o úvěr. Pakliže zjistí, že už nějaké dluhy máte, nebo o vás najde negativní záznam v rejstříku dlužníků, vyhodnotí vás jako neseriózní a finance vám neposkytne. Bankovní produkty však nejsou jedinou možnost, kterou máte. Úspěšní můžete být s žádostí u nebankovní společnosti, která vám poskytne půjčku bez registru a solusu. Samozřejmě i tyto společnosti prověřují bonitu každého žadatele, ale zdaleka ne tak přísně jako banky, proto na tuto půjčku může dosáhnout i žadatel s negativním zápisem v registru.

  1. Nesplnění základních kritérií

Mezi základní podmínky, které si finanční společnosti pro schválení úvěru kladou, patří plnoletost, trvalý pobyt na území České republiky, dostatečně vysoký příjem a vlastní telefonní číslo. Některé instituce mohou mít další podmínky, jako je vlastní bankovní účet, e-mailová adresa a další. Pokud některou z těchto věcí nesplníte, pak vám bude vaše žádost o úvěr zamítnuta.

  1. Lživé údaje

Pokud se rozhodnete při vyplňování žádosti o úvěr z nějakého důvodu podvádět a banka či nebankovní společnost to odhalí, pak vám bude žádost okamžitě zamítnuta. Všechny informace v ní musí být vyplněné správně, a to i v momentě, kdy máte například záznam v registru dlužníků. Vše se dá nějakým způsobem vyřešit, proto se rozhodně nevyplatí podvádět.

  1. Nesprávné kontaktní údaje

Tato chyba patří k častým důvodům zamítnutí žádosti o půjčku. Při jejím vyplňování si proto po sobě veškeré vyplněné informace několikrát přečtěte, abyste se ujistili, že jste všechny vyplnili správně. V opačném případě by se mohlo stát, že by se vás poskytovatel snažil kontaktovat na neexistujícím telefonním čísle či e-mailové adrese, a po několika neúspěšných pokusech by vaši žádost zamítl.

Štítky:




Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑