Motivace

Publikováno 28. srpna, 2020

Nástěnný kalendář se spirálou – naplánujte si své aktivity předem

V dnešní době spousta lidí postupně přechází k různým online kalendářům, plánovačům a jiným aplikacím. Vyplatí se tedy vůbec ještě nechat tisknout papírové kalendáře? Budou nám nebo našim klientům vůbec k něčemu?

Odpověď je ANO.

Plánování všemi smysly

Papír je prostě klasika! Na rozdíl od kalendáře v mobilu zapojí hned několik smyslů. Žádné bezmyšlenkovité klikání a zapisování.

Kalendář na papíře má svou vůni. A je známo, že vůně se nám vrývají do paměti, kde se spojují s různými zážitky, osobami či pocity.

Při svém plánování v kalendáři se můžete doslova vyřádit. Můžete data kroužkovat, dělat kolem nich čtverečky či hvězdičky, můžete si do něj malovat tečky, srdíčka, kytičky. Psát si poznámky, kdekoliv vás napadne. A to vše nejrůznějšími barvami, ne jen těmi, které vám nabídne aplikace. Ale všemi, které máte k dispozici nebo na myslí. Stejně tak můžete například využít i voňavé fixy. Ano, tím jsme zpět u čichu a vůní.

No a samozřejmě má kalendář také určitý vzhled. A nejlepší na tom je, že si ho vybíráte sami. Cokoliv vás napadne. Ať už jde o zvolený design – téma, obrázky, fotky, barvy, nebo o formát.

Kromě praktičnosti a možnosti plánování může kalendář posloužit také jako skvělá personifikovaná dekorace vaší kanceláře či bytu. Nespokojíte se s dekoracemi, které nabízejí různé obchody a e-shopy, a tudíž je může mít každý? Pak právě pro vás je kalendář tou nejlepší volbou. Můžete si ho totiž navrhnout sami. Každou jednu stránku.

Další výhodou je, že se vaše dekorace bude obměňovat pokaždé, když na dané stránce „dojde datum“ a vy otočíte list.

Budete plánovat hodně nebo málo?

To by měla být první otázka, kterou si při navrhování kalendáře položíte. Musíte si totiž prvně rozmyslet, jak velký a rozsáhlý váš kalendář bude.

Budete plánovat hodně věcí či projektů? Budete si chtít psát hodně poznámek? Pak volte denní či týdenní kalendář. Pokud ale chcete jen sem tam nějaké datum zakroužkovat a spokojíte se s rozlišováním úkolů podle barev, pak si bohatě vystačíte s měsíční či čtvrtletní variantou. Zvolit si ale můžete také kalendář roční.

Nyní už víte, jaký typ kalendáře chcete tvořit. Jinými slovy, víte, kolik bude mít listů. Pokud jste si toto ujasnili, můžete pokračovat.

Jaký bude mít formát? Bude to kalendář do ruky či na stůl, a nebo obrovský plakát na stěně ve vaší kanceláři? Záleží, jestli chcete mít své plány v tašce, na pracovním stole stále na očích, nebo je chcete vidět kdykoliv se podíváte na zeď. To samé ale platí nejen o datech a vašich plánech, ale i o grafice, kterou si do kalendáře navrhnete. Ať už jsou to fotografie vašich dětí, zvířecích miláčků či zážitků z cest, nebo motivační citáty či připomínky vašich úspěchů. To vše můžete mít na očích, přesně tam, kde budete chtít.

Ideální vazba

Neméně důležité je zvolit správnou vazbu vašeho kalendáře. Rozhodně doporučujeme volit spirálovou. Je pevná a dobře se s ní pracuje. Listy nevypadávají a ani je nemusíte odtrhávat. Stačí prostě otočit. Kromě toho, kalendář se spirálovou vazbou také dobře vypadá.

 

 

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑