Úspěch

Publikováno 1. února, 2022

Modní trendy roku 2022! Hlavně se nebojte starých věcí

 

Je tu nový rok a s ním také nejnovější módní trendy. Současná móda v sobě spojuje spoustu prvků z minulosti, které možná někde doma máte, ale už jste na ně zapomněli. Nové, moderní outfity snadno poskládáte z toho, co jste si třeba několik let nevzali na sebe.

Na letošních módních trendech se do velké míry podepsaly poslední dva roky, které jsme strávili ve znamení pandemie. Změnil se náš styl života, a tak trochu i smýšlení. Lidé více přemýšlí nad tím, co si koupí a jak dlouho jim to vydrží, zamýšlí se nad udržitelností a hlavně potřebují praktické, jednoduché a pohodlné věci, které budou kopírovat jejich životní styl. Ten je u řady lidí v současnosti ovlivněný prací z domu.

Udržitelná móda především

Téma udržitelnosti se dostává do popředí také v oblasti módním průmyslu. Lidé se více zajímají o samotnou výrobu a také o kvalitu zboží, aby jim zakoupené věci vydržely co nejdéle. Opět sahají po secondhandovém zboží, přešívají si staré oblečení, využívají nabídky různých swapů.

Udržitelnost se netýká jenom samotného oblečení, ale i doplňků. Vyvíjejí se nové, ekologické materiály, které nahrazují například kůži. Kompozitní rozložitelné materiály využívají i  nejnovější kryty na mobil. Jejich plastové verze jsou totiž velkým problémem pro životní prostředí, protože je téměř nemožné recyklovat. Při koupi jakéhokoli doplňku tak přemýšlejte, z čeho je vyrobený a co se s ním stane, až ho vyhodíte.

Pletené věcičky jako od babičky

Pokud máte doma schovanou vlněnou vestu, kterou vám už dávno upletla třeba babička, maminka či teta, tento rok ji konečně unosíte. Módní návrháři si ji zvolili jako velmi módní a hlavně praktický kousek oblečení. Vůbec nevadí, pokud bude barevná, pruhovaná, s různými vzory – všechny tyto retro věci jsou zpět! Pěkné kousky najdete i v second handech.

Zdroj: Pexels.com

Do módy se ale opět dostávají, nejen vesty, ale i další pletené zboží – různé svetry na knoflíky,  ale i vytahané svetry přes hlavu, Pokud je dobře zkombinujte, budou i starší kousky opět in. Vyjadřuje to pohodlí a uvolněnost.

Denim bude opět in

Mezi starými věcmi můžete také zapátrat po džínové bundičce nebo otrhaných džínách. Denim se totiž opět dostává do módy ve své plné kráse. Je úplně jedno, jaké odstíny zkombinujete. Džínovina ve všech svých podobách a kombinacích, je (staro)novým hitem.

Plisované sukně vám udělá velkou službu

Další retro textura, která se vrací do módy, je plisovaná látka a úplně nejlépe v podobě dlouhé či polodlouhé sukně. Opět je vyjádřením pohodlí, ale také ženskosti. Takovou sukni přes den klidně zkombinujete s pleteným svetrem, večer zase s elegantním topem.

Zdroj: Unsplash.com

Vytáhněte z šuplíku perličky

Tento rok unosíte také dlouho zapomenutý perlový náhrdelník či náušničky. Perly se dostávají také do mladistvé módy. Vyjadřují čistotu, klid a jednoduchost, přesně to, co v našich životech potřebujeme.

Ukažte tělo

Ale ne moc, jen tak trošku a velmi rafinovaně. Současná móda se totiž dost hravá. Nějaká zaužívaná pravidla už nikdo nemusí dodržovat. V současné doba se tak objevují střihy, v kterých rafinované ukážete kousek pasu, nebo zad. Asymetrie ozvláštňuje jinak velmi puristické střihy.

Zdroj: Unsplash.com

Móda plná energie

Nebojte se barev, různých vzorů, bláznivých kombinací! Pandemie nám přinesla spoustu nudy, obrala nás o zážitky, pomalu je třeba dát opět životu šmrc. Pomůže nám k tomu bláznivá móda. Provětrejte svůj šatník a možná zjistíte, že v něm máte spoustu věci, z kterých máte radost. Jsou plné barev a po každé, když si je na sebe obléknete, rozzáří váš den.

 

Úvodní foto: Bigstockphoto.com

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑