Peníze

Publikováno 17. Říjen, 2021

0

Mince jsou nejen skvělou investicí, ale i dobrým dárkem

 

Bezpracný výdělek. Toto mnoho lidí napadne, když se zmíní investování. Do jisté míry je to pravda, nicméně za úspěšným investorem jsou desítky a stovky hodin studií různých komodit a fungování na akciových trzích.

Pokud si tedy myslíte, že nákupem prvních akcií, které vám někdo nabídne za výhodnou cenu, se z vás stanou úspěšní investoři, příliš si věříte. Abyste se dostali na dostatečně vysokou úroveň, je potřeba se učit a příliš neriskovat, alespoň ne na počátku.

Proto zapomeňte na akcie významných i méně významných společností a raději se zaměřte na zlato. Investice do něj se vám totiž s největší pravděpodobností vrátí.

Hodnota zlata se mění mnohem méně než u jiných komodit

Důvod je docela prostý. Je po něm velká poptávka a zároveň je ho na světě málo. Žlutý kov se standardně používá v mnoha oblastech. Aklimatizoval se dokonce i elektrotechnickém průmyslu, kde je o něj zájem z důvodu jeho obdivuhodné vodivosti.

Máte-li doma nějakou prémiovou elektroniku, je velmi pravděpodobné, že byla alespoň z malé části vyrobena i ze zlata.

Jsou lepší mince nebo slitky?

Pro začátečníky, zvláště s omezenými finančními možnostmi, je rozhodně lepší nakoupit zlaté investiční mince. Jsou drobné, tudíž se dají snadno schovat i do malého trezoru. Také jsou levnější a mnohem hezčí než klasické cihličky. Mohou tedy do jisté míry fungovat třeba jako ozdoba ve vitríně.

Zdobné mince se rovněž často používají jako dárky pro muže a ženy. Takováto pozornost dokáže nadchnout každého bez rozdílu na pohlaví či sociální třídu. Na rozdíl od jiných druhů prezentů mají mince ze zlata tu výhodu, že jejich hodnota časem pravděpodobně poroste.

Nemusíte však obdarovávat pouze klasickými mince, ale použít lze kupříkladu i kousky, na nichž jsou na povrchu vyrytá jménatitulznamení zvěrokruhu či krátké přání.

Takovýto dárek pak lidé mající narozeniny, svátek nebo výročí svatby ocení ještě více než klasickou minci.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑