Práce

Publikováno 16. Říjen, 2021

0

Potrubní systémy jsou pro firmy efektivní řešení

 

V průmyslové výrobě i zpracovatelských závodech se neustále zvyšují požadavky na bezpečnost, rychlost a čistotu, zároveň však firmy hledají efektivní způsob, jak ušetřit. Potrubní systémy jsou řešením.

Tlak na snižování nákladů a zároveň nutnost zvyšovat výrobní kapacity i bezpečností opatření dostávají mnoho firem do úzkých. Výrobní procesy nejde ze dne na den zrychlit, je proto nutné zamýšlet se nad modernizací výroby, která by přispěla ke zrychlení a zároveň šetření. Časově náročné je především převážení surovin z místa na místo v rámci jednoho závodu, pro další zpracování a manipulaci. Stačí pak jakákoli překážka v cestě a vše se zpozdí. V mnoha případech dokážou celý proces urychlit potrubní systémy, které zvládnou během krátkého času přepravit velké množství surovin. Jejich využití je však mnohem širší, než jen přeprava.

  • Sypké suroviny se musí přepravovat ke zpracování, míchání, balení a mnoha dalším úkonům. Ve velkých objemech je převážení na paletách zdlouhavé. Pomocníkem v je potrubí z nerez oceli, které dodrží i přísné hygienické normy. Své využití tak má v potravinářském, chemickém i farmaceutickém průmyslu a všude tam, kde je nutné dodržovat přísné hygienické normy a naprostou čistotu.
  • Efektivní odvod vzduchu, který nemůže zůstat v prostoru závodu. Odsávání, které je velmi výkonné, zajistí potrubí pro vzduchotechniku a filtrační systémy. Bez nich se neobejdou lakovny, brusírny nebo chemické závody. Odsávat lze prach, škodliviny, brusný prášek i olejovou mlhu a výpary ze svařování.
  • V ochraně životního prostředí a recyklaci hraje potrubí také svou roli. Nízkotlaká přeprava pomáhá se snadnějším tříděním plastů, skla, elektroniky, pilin či polystyrenu.

Potrubí neslouží jen k přepravě vody nebo ropy, případně pošty. V moderním provedení dovedou potrubní systémy ulehčit práci, zrychlit výrobní procesy a šetří tak čas i energii.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑