Vzdělání

Publikováno 3. června, 2017

Léto se blíží – oprašte si jazykovou výbavu!

Přichází léto a s ním čas dovolených. Pokud se i vy chystáte vyrazit do ciziny, co si takto zlepšit jazykové dovednosti? Třeba zaperlíte alespoň příští rok…

Španělština pro dva

Jistě, jazyky jsou potřeba, ale při práci se člověk ke studiu málokdy donutí – znám to moc dobře. Když večer vyšetříte chvíli času, raději se věnujete partnerovi, rodině, zajdete si s kamarády zasportovat nebo za kulturou. Motivace pořádně pokulhává. Byla jsem na tom stejně a možná, že bych se nebyla nikdy rozhoupala k zápisu do kurzu, kdyby mě nepřesvědčila kamarádka. Rozhodly jsme se totiž, že spolu vyrazíme do Barcelony, a že se do té doby obě pořádně připravíme. A abychom z dohody nevycouvaly, začaly jsme hledat vhodný kurz společně.

Efektivita versus cena

Pokud bydlíte v Praze jako já, máte štěstí, protože mezi jazykovými školami je opravdu velký výběr. Vy budete možná mít jiná kritéria, ale my jsme se rozhodovaly především podle toho, která jazykovka nám nabídne to, co si představujeme, za rozumnou cenu. Nechtěly jsme navštěvovat skupinový kurz, ačkoliv ty bývají obecně levnější, protože by se lektor nemohl věnovat pouze nám. Proto volba nakonec padla na jazykovou školu Presto, kde chápou, že člověk občas potřebuje při studiu morální podporu, a umožňuje individuální výuku španělštiny i jiných jazyků pro dva za stejnou cenu. Cena je prostě nastavená za hodinu, ne za studenta.

Jak se nespálit

Samozřejmě, že jsme po výhodné nabídce neskočily hned, a školu jsme si pořádně prověřily. Ukázalo se, že má výborné reference a studenti bývají tak spokojeni, že u ní často pokračují i několik let. A co je hlavní, lektoři jsou tu opravdu skvělí – příjemní, zkušení, se znalostmi i na speciální kurzy nejrůznějšího zaměření od obchodní angličtiny přes management, IT, technickou angličtinu až po gastro a služby. Co se týká času, my jsme se dohodly na individuálních kurzech ve čtvrteční podvečer, ale pokud to máte jinak a nechcete se s jazyky mořit po práci, v Prestu nabízí i intenzivní víkendové kurzy, takže si přijde na své každý. Můžete si objednat měsíc na osvěžení konverzace, nebo se učit celý rok – kterýkoliv den, kteroukoliv hodinu. Lokalita v centru Prahy pro nás byla příjemným bonusem.

Takhle to probíhá

Aby vám kurz dal přesně to, co si představujete, sdělíte jazykové škole Presto své požadavky a plán výuky vám pak sestaví s ohledem na cíle, které jste si vytyčili. Podle vašich přání je vybrán lektor, který vám bude nejlépe vyhovovat – my jsme si našly informace o lektorech předem na stránkách jazykové školy. Připravují zde také k různým jazykovým zkouškám, i když máte termín už za dveřmi. Nevěříte, že to vážně může být tak super? Také jsme pochybovaly, ale vyzkoušely jsme to na vlastní kůži. Pokud vám naše osobní zkušenost nestačí, podívejte se na reference. Za celých deset let neměla jazyková škola Presto jediného nespokojeného klienta!

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑