Vzdělání

Publikováno 24. srpna, 2014

Konečně znám jazykovou školu, která umí učit a i věčné začátečníky posune dál.

Jestli patříte k velké skupině zájemců o vzdělávání se v oblasti jazyků, jako já, určitě hledáte co nejlepší školu, která vás za délku jednoho kurzu naučí co nejvíce. Bez povšimnutí nezůstává ani nabídka lektorů, kteří se vám budou snažit vysvětlit a vměstnat do hlavy co nejvíce důležitých informací a vymazat z paměti odjakživa vrytá pravidla, která jste si kdysi na začátku zafixovali špatně… Další podstatnou věcí jsou učebnice, velikost skupiny a provozní hodiny školy, tedy možnost chodit do kurzů před nebo po škole či práci.

I já zvažovala všechny tyhle aspekty. Je to přibližně rok, co jsem začala navštěvovat jazykové kurzy, abych se zdokonalila v angličtině. Tu jsem ovládala na komunikativní úrovni, jenže potíž byla v tom, že domluvit jsem uměla, ale v psaní a gramatice jsem pokulhávala a ne a ne se posunout dál.

Nejdřív jsem uvažovala o individuální výuce, ale “být na lektora nebo lektorku sama“ jsem si netroufala. Nakonec jsem zkusila přemluvit spolužačku Elišku, která se taky zajímala o to, která jazyková škola Praha je dobrá a přihlásily jsme se do kurzu společně. Pro nás nejlepší byla skupina B1 – mírně pokročilí 2.

Musím říct, že od začátku jsme byly mile překvapeny. Moderně vybavené, hezké a útulné prostředí učeben nic nenarušovalo. Příjemná a velmi ochotná lektorka nám vždy všechno podrobně vysvětlila, pro lepší pochopení uvedla několik příkladů, nebo jsme použili vzorovou situaci. Simulací situací jsme si zároveň užili spoustu zábavy a i tím se nám vysvětlovaná problematika lépe zapamatovala.

Nejsem přílišnou zastánkyní učebnic a pracovních sešitů, které jsou používány na jazykovkách, přesto byly učebnice a materiály používány Jipkou srozumitelné a dobře se z nich učilo.

Se spolužáky jsme si náramně “sedli“ a domluvili jsme se, že kurz B2 – středně pokročilí, který tato jazykovka Praha také nabízí, absolvujeme opět společně.

Podívejte se i vy na rozpis kurzů a vydejte se do Jipky. Podzimní semestr začíná už v září!

Markéta, 24let, Praha

Štítky: , , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑