Motivace

Publikováno 11. října, 2018

Jíte zdravě, hýbete se, a přesto nehubnete? Na vině může být špatná technika cvičení, ale i zdravotní problém!

 

Konečně jste se odhodlali něco udělat se svou váhou, začali jste jíst zdravě, cvičit, avšak uběhlo už několik měsíců a váha se ani nehnula? Nic nedokáže tolik demotivovat, jako když se člověk snaží a výsledky nepřichází. Nemusíte však hned házet flintu do žita. To, že nehubnete, může mít jednoduché vysvětlení a ještě jednodušší nápravu.

Chyba ve stravování

Všude opakovaná rada ohledně hubnutí hlásá, že při hubnutí musíte mít větší výdej, než příjem. To je sice pravda, avšak i tohle má své úskalí. Nejčastější chybou, kterou při redukci váhy můžete udělat, je totiž jíst málo! Tělo je dokonalý stroj, který ke svému fungování potřebuje odpovídající množství látek. Pokud mu je nedodáte, tak nejenom, že si zahráváte se zdravím, ale také rozhodně nezhubnete! Organismus totiž začne šetřit a z každého zkonzumovaného jídla si uloží zásoby. Přibírat tak můžete i ze salátu nebo obyčejného kousku žitného chleba! Zapomeňte tak na malé porce – k dokonalé postavě se musíte projíst! Pokud si nevíte se sestavením jídelníčku rady, obraťte se na výživové poradce nebo na osobní fitness trenéry.

Neefektivní cvičení

Jakýkoliv pohyb je pro tělo prospěšný. Pokud však cvičíte kvůli hubnutí a očekáváte od toho výsledky, musíte cvičit správně. Každé tělo má jinou tepovou frekvenci, při které spaluje tuky. Každému také nesedne stejný typ cvičení. Někdo má skvělé výsledky s posilováním ve fitness centru, někdo zase rád běhá či jezdí na kole a ještě jiný preferuje zábavnou formu cvičení v podobě sálových lekcí jako je jóga, pilates, fit dance, funkční a kruhový trénink nebo H.E.A.T. Zásadou však zůstává, že cviky musíte provádět správně a fyzickou aktivitu provádět pravidelně. Nechte si poradit od zkušeného trenéra.

Zdravotní komplikace

Pokud dodržujete odborníkem sestavený plán stravování i cvičební plán, na vině může být zdravotní problém. V tomto případě je na místě navštívit lékaře a svěřit se s daným problémem. Hatit efekty cvičení může štítná žláza, ale i jiná onemocnění. Nemusíte se však bát – i se zdravotním problémem můžete dosáhnout dokonalé postavy!

 

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑