Peníze

Publikováno 10. Říjen, 2016

0

Jdete svému štěstí vstříc, nebo jej necháváte bez povšimnutí, i když o něm často mluvíte?

Mezi námi je spousta takových, kteří neustále mluví o tom, jak se jim nedaří, jakou smůlu mají, že se jim štěstí vyhýbá a jak je svět nespravedlivý. Jenomže, ruku na srdce, spousta z nás, i když si často či alespoň občas posteskne, udělá jen málo z toho, co by mohl udělat, aby se podíval Štěstěně do tváře. Jsme ostýchaví, nevěříme si, máme obavy, mnohdy se zaobíráme otázkami typu „Co by kdyby…“, ale skutek utek. Důležité je udělat ten prvotní krok a najít sílu i odhodlání vyjít vstříc lepším zítřkům.

Ti, které trápí samota

Velkou skupinu lidí, kteří si myslí, že postrádají štěstí, tvoří ti, kdož jsou sami. Svůj život single pociťují ještě víc právě v těchto dnech, kdy se večery prodlužují a samota je skutečně tíživější, než v létě. Právě teď ale řeší stejné pocity a situaci jak ženy, tak muži. Ideální doba na to, podat si inzerát na seznamce. Je jich spousta, svůj profil si můžete založit na několika zároveň. Jděte do toho, napište upřímně, jakého partnera či partnerku hledáte, protože jen tak budete spokojení a šťastní a počkejte na odpovědi. Zaručeně se dostaví. Samozřejmě, má-li být vztah spokojený, je důležité umět přistoupit na kompromisy a komunikovat. Pokud si ale inzerát nepodáte, nebo si nevyjedete někam na wellness pobyt, kde budete seznámení blíže, svému štěstí budete pomyslně utíkat.

Buďte pracovití a občas si vsaďte

Dalším důležitým ukazatelem, podle kterého se cítíme šťastní, je naše finanční zajištěnost. Je-li jedinec nebo rodina ve finanční tísni, je jasné, že štěstí nepociťujeme, nevnímáme. Prožíváme starosti a neustále přemýšlíme, jak peníze obstarat. Tady vám může pomoc rodina, máte-li tu možnost, ale to není řešení na dlouhou dobu. Stejně tak zkuste štěstí se stíracími losy, které se dají zakoupit i online. Nemusíte sázet každý týden, ale alespoň jednou za měsíc si zkuste koupit los nebo vsadit. Jen tak můžete vyhrát. Kdo nesází, nevyhraje. Především se ale pokuste nalézt zaměstnání, které pokryje vaše důležité výdaje, neutrácejte za zbytečnosti nebo přehnaně drahé věci. Šetřete, pište si, za co své peníze vynakládáte, třeba zjistíte, že můžete ušetřit snadno, stačí, když si např. denně nekoupíte na benzince kávu za 45 Kč, což je v průměru neuvěřitelných 900 Kč měsíčně.

Budujte své štěstí hned. Změňte svůj postoj, přinuťte se denně smát, endorfiny neboli hormony štěstí totiž vyplavuje do mozku i tzv. nucený smích, budete se rázem cítit spokojeněji. Oblékejte se do světlých barev, sytých, veselých, které vám dodají dobrou náladu. Seznamujte se, choďte mezi lidi, pracujte a pokoušejte štěstí. Zajisté se musí dříve či později dostavit, chce to jen být trpělivý a vytrvat.

Štítky: , ,
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑