Úspěch

Publikováno 26. září, 2015

Jak se chovat ve společnosti s moderními technologiemi

V jistou dobu, kdy byla psaná etika, ve které bylo dané, jak se máme chovat ve společnosti, ještě neexistovaly moderní technologie, které nás nyní doprovází na každém kroku a bez kterých si dnes již nikdo z nás nedovede svůj život představit. Jak se chovat ve společnosti s moderními technologiemi?

Pokud jdete na oběd, či večeři s přáteli, nedávejte svůj mobilní telefon na stůl, protože by vás rozhodně neměl u jídla rušit. Nikdy si nepište a nevyřizujte vaše hovory u jídla. Mobilní telefon u jídla ztište a odložte na místo, kde vás a ani nikoho jiného, nebude rušit.

Nepoužívejte hlasité odposlechy v momentě, kdy vás může poslouchat ještě někdo další. Je to vrchol neslušnosti a tomuto se rozhodně vyhněte. Hlasité odposlechy se hodí do automobilu, kde však jedete sami.

Pokud budete chtít fotit, nebo natáčet něco vaším mobilním telefonem, tak respektujte soukromí lidí, kteří mohou být součástí videozáznamu, nebo fotografie. Pokud vám někdo neodpovídá na odeslanou zprávu, tak to respektujte a nebuďte agresivní, jistě má důvod, proč neodepsal. Třeba ani neví, že jste mu textovou zprávu poslali.

Při odesílání lechtivých fotek svému partnerovi si několikrát zkontrolujte, zda fotku opravdu posíláte na to správné místo, protože není nic trapnějšího, než když se přehmátnete a zprávu pošlete někomu jinému.

Další společenský prohřešek je ten, pokud někomu a je jedno, jestli je to partner, nebo někdo jiný, prohlédnete jeho telefon a prozkoumáte, s kým si co píše a jaké má v mobilu fotografie. Musíte respektovat soukromí každého. Vám samotným by se také jistě nelíbilo, kdyby se vám někdo do telefonu koukal, a nebavíme se jen o telefonu, to samé také platí o emailech. Nikdo nemá právo vstupovat druhému do jeho soukromí. Proto se také začaly vyrábět nové telefony, které se dají zaheslovat, nebo které můžete uzamknout dotykem prstu.

Štítky: ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑