Úspěch

Publikováno 6. srpna, 2015

Práce s počítačem

Mnoho firem vyžaduje, aby lidé uměli pracovat s počítačem. A pokud si sami budete zřizovat firmu, tak poznáte, že bez počítače a podobné techniky, se to neobejde. Pravdou je, že počítač nám může mnoho práce ulehčit a zejména urychlit, ale jen v případě, že s ním pracovat umíme.

Co znamená práce s počítačem?

Pro některé lidi je práce s počítačem už jen to, že jej zapnou a najet si na internet. Je to jistá zacházení, avšak je to nejjednodušší a mnohdy se toho v zaměstnání nevyužívá. Vaše šéfy nebude zajímat, co všechno umíte najít na internetu, ale zejména to s jakými programy umíte pracovat.

Požadované programy se odvíjí od dané pozice. Například pokud se budete hlásit na místo sekretářky, tak byste měli ovládat textový dokument a také program na internetovou poštu a podobně a pokud jde o nějaké technické povolání tak, práce s počítačem už by měla být na vyšší úrovni.

Textový dokument

Takovým úplným základem, co se učí i děti ve školách je textový dokument. Na první pohled je tento typ práce s počítačem jednoduchý, avšak také záleží na tom, jakou verzi a jakého programu využíváte. Obecně známé jsou programy Microsoft office, které jsou univerzálem pro každého, protože jsou přehledné a lehce ovladatelné, avšak existují i jiné, jako například Open office a podobně.

Práce s počítačem v těchto programech nespočívá jen v tom, že něco do nich napíšete a zvětšíte písmo, ale je třeba umět se i orientovat, to znamená umět udělat rejstříky či obsahy, vlákat tabulky anebo velmi často se ve firmách používá hromadná korespondence.

Tabulkový dokument

Vedle textového patří i tabulkový dokument k základu a k programům, u kterých mnoho lidí hlásí, že je mochno je ovládat, avšak mnohdy je pravda úplně jinde.

Práce s počítačem v tomto programu nepoměrně náročná, protože abyste využili opravdu veškerých funkcí tabulkových procesorů, tak musíte znát mnoho vzorců. Někteří lidé si ty nejčastěji používané vzorce vypisují, což rozhodně není ostuda, ale pomoc, protože je to rychlejší nahlédnout do papírku vedle klávesnice, než je náročně hledat, když nevíme, kde je najdeme. Samozřejmě, že ani toto není úplné umění. Musíte znát i mnoho dalších, jako je vkládání různých grafů a podobně.

Prezentace

Mnoho lidí tak musí ve svém povolání připravovat prezentace, díky kterým předvedou svou práci před ostatními lidmi. Prezentace na první pohled vypadá možná trochu složitě, avšak pravdou je, že práce s počítačem v programu tvorbě prezentací je daleko jednodušší než třeba tabulkový procesor. Zde se stačí naučit se pracovat s jednolitými snímky a přechodem mezi nimi a umíte vytvořit prezentaci.

Práce s počítačem může být jednoduchá, ale také může být velice složitá, protože není veškerá práce jen na internetu, ale existují i náročné a hodně složité programy, které jsou ještě horší než výše jmenované.

Štítky: , , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑