Úspěch

Publikováno 24. února, 2017

Headhunting se stává nutností dneška

Výraz, který se objevuje v nadpisu, zná zatím zřejmě jen pár vyvolených, to se však zanedlouho jistě změní. V současné době, kdy je trh agresivní, a slabí nezkušení jedinci se dlouho neudrží, je potřeba, aby pro vás pracovali lidé na správném místě. Jen s dobře vybraným týmem kolegů můžete uskutečnit všechny plány. Mnozí manažeři se domnívají, že výběr vhodných zaměstnanců zvládnou sami, a tedy i zadarmo. Tak tomu však již dávno není. Bez headhuntingu se v současné době neobejdete.

Headhunting vám pomůže najít profesionály

Dnešní trh práce se již neobejde bez týmů profesionálních konzultantů, kteří se specializují na headhunting, tedy lovení mozků. Jedná se o metodu přímého oslovení. Díky tomu dokáže „lovec“ vybrat toho nejlepšího uchazeče na pozici vyšších a top manažerů. Role kvalitního headhuntera je pro řízení společnosti nezastupitelná. Rozhodně si jej však nemůžeme představovat jako běžného pracovníka personální agentury. Lidé, na které se headhunting zaměřuje, nejsou běžní zájemci o práci. Většinou navíc dokonce zaměstnáni jsou. Úkolem headhuntera je především zachovat diskrétnost. Zadavatel většinou nechce mezi zaměstnanci rozpoutat paniku, že hledá nového manažera. Stejně tak zaměstnaný kandidát netouží po tom, aby jeho současný zaměstnavatel věděl, že se uchází o práci jinde. Diskrétnost je tedy v takové situaci nezbytná a je zároveň i jednou z hlavních podmínek. Mimo citu pro takt a diskrétnost by měl být dobrý headhunter také trochu psychologem s obchodním duchem.

TP Consulting

Pokud se headhunting stal nepostradatelný i pro vás a chod vaší společnosti, můžete se obrátit na několik agentur, které se na „lovení mozků“ specializují. Jedním z nejlepších v oblasti technického managementu je například TP Consulting. Díky dlouholeté praxi v tomto odvětví jistě vyberou vhodného kandidáta přímo pro vás.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑