Peníze

Publikováno 29. srpna, 2018

Jak dokáže realitní makléř ušetřit čas i peníze

V dnešní uspěchané době, kdy je čas každého z nás drahý, je důležité hledat efektivní řešení, jak ušetřit nejen čas, ale také peníze. Při prodeji nemovitosti vám může pomoct realitní makléř, který vám celý proces prodeje domu výrazně ulehčí.

Přehled na trhu s nemovitostmi

Velkou výhodou realitního makléře je jeho skvělá orientace na trhu s nemovitostmi. Makléř celodenně mapuje prodej a koupi nemovitostí, často tak dokáže odhadnout reálnou cenu nemovitosti, a to s důrazem na danou lokalitu, dispozice nemovitosti a také její stav. Pro makléře není problém odhadnout také dobu prodeje domu a případná rizika, která by vás mohla nepříjemně překvapit.

Úspora financí

K velkým výhodám patří také úspora financí. Zkuste si někdy spočítat, kolik peněz byste projeli, kdybyste měli jezdit na všechny prohlídky prodávané nemovitosti, kolik telefonátů a mailů byste museli vyřídit a je nutné započítat také právní služby, vytvoření kupních smluv, ověření v registrech a katastrech a další.

Pokud prodej domu nebo bytu svěříte do rukou realitního makléře, ušetříte také za reklamu, marketing, inzeráty na inzertních serverech a zjistíte, že téměř vše za vás udělá makléř.

Právní poradenství

Při prodeji domu se často dostanete k otázkám, na které nebudete vědět odpověď. V mnohých případech se bude jednat o zákonné požadavky a otázky týkající se práva. V takovém případě je dobré najít si realitní kancelář, která nabízí komplexní služby, které zahrnují i zmíněný právní servis.

Umění vyjednávat a obchodovat

Dobrý realitní makléř je také dobrý obchodníkem. Umí vyjednávat, komunikovat a na každou otázku kupujícího dovede poskytnout uspokojující odpověď. Makléř vám pomůže vytvořit inzerát, přichystá fotografie prodávané nemovitosti a povede prodej domu krok po kroku. Dokáže vyzdvihnout důležité informace tak, aby zvýšil šanci prodeje za nejvyšší dosažitelnou cenu a kupujícímu může nabídnout také financování nemovitosti.

Úspora času

Kromě financí vám realitní makléř ušetří také čas a energii. Prodej domu tak nebude stresující záležitostí, ale efektivním prodejem, který vás bude stát co nejmenší náklady. Investujte svůj čas do příjemnějších věcí a věnujte se raději sami sobě, zatímco využíváte komplexních služeb realitní kanceláře.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑