Peníze

Publikováno 24. července, 2018

Dává smysl konsolidace půjček zajištěná nemovitostí?

 

Konsolidace půjček představuje sloučení všech úvěrů s cílem snížit si měsíční splátky, získat nižší úrok a tím pádem celkově dosáhnout na výrazně lepší podmínky. Na českém bankovním trhu je předpokladem takového kroku zpravidla zástava nemovitosti. Podívejte se, za jaké situace dává zajištění smysl a jaké jsou jeho výhody.

Splátkový kalendář bez hlavy a paty

V dnešní úvěrové době je velmi jednoduché ztratit přehled o všech pravidlech, termínech, sazbách a platebních instrukcích. Pokud i vy máte více půjček, zcela jistě potvrdíte, že už jen samotná administrativa jednotlivých poskytovatelů zabere až neúměrně mnoho času. Jednou zapomenete něco zaplatit a je problém. Bohužel zrovna v tomto případě vás špatná paměť může dostat do nemalých problémů v podobě dluhové pasti, ze které nebývá jednoduché cesty ven.

Předcházejte komplikacím a v případě více závazků začněte přemýšlet nad sloučením. Konsolidace půjček vám přinese sympatičtější splátkový kalendář. Ten bude reflektovat vaši finanční situaci a reálné možnosti splácení. Vy tak budete mít dluhy dokonale pod kontrolou. Bez stresu z hromady termínů se vám bude snadněji dýchat.

Nejdříve podmínky, pak výhody

Konsolidaci půjček nabízí na českém trhu bankovní i nebankovní instituce. Až na několik málo výjimek je hlavní podmínkou zástava nemovitosti. To v praxi znamená, že pokud chcete sloučit všechny své půjčky do jedné, musíte zastavit nemovitost. Ta může být jak ve vašem vlastnictví, tak ve vlastnictví třetí osoby. Nabídka konsolidace bez zástavy se hledá složitě a navíc je spojena s velmi přísnou kontrolou bonity. Mezi další podmínky pro získání patří pravidelný příjem a minimální věk 18 let.

Když všechna kritéria splňujete, přejděte ke srovnání konsolidace půjček. V první řadě chcete ušetřit, a proto se časové investice do kontroly všech aktuálních nabídek jednoznačně vyplatí. Stačí pouhých pár minut na to, abyste získali přehled. Rozdíly mezi institucemi nejsou vůbec malé. To však nic nemění na tom, že samozřejmostí by měla být absence vstupních poplatků, individuální poradenství a možnost pojištění schopnosti splácet.

V online srovnání najdete všechny podstatné informace. Nechybí úrok, RPSN, splatnost a maximálně výše půjčky. Poslední zmíněná hodnota je v praxi ovlivněna odhadní cenou zajištěné nemovitosti. Navíc musíte počítat s tím, že banka vám neposkytne z odhadu 100 %, ale jen kolem 50 až 75 %. Opět záleží na společnosti.

Komu dává největší smysl?

Obecně je konsolidace rychlou a spolehlivou cestou z dalšího zadlužování. Zejména bude dávat smysl všem žadatelům z řad běžných zaměstnanců, podnikatelů, důchodců a v neposlední řadě také matek na mateřské dovolené. Hůře doložitelná bonita není díky zástavě nemovitosti žádný problém. Výsledkem je datum splatnosti a výše splátky dle vašich potřeb.

Konsolidovat lze všechny typy úvěrů od leasingu automobilu po kontokorent. Vyřízení je otázkou několika jednotek dnů. Pro rodiny je zajímavou informací fakt, že sjednotit lze i půjčky manžela a manželky. Mezi hlavní nevýhody patří již zmíněný maximální podíl hodnoty nemovitosti. U některých bank narazíte na podmínku využívání jejich běžného účtu, abyste získali nižší úrokovou sazbu.

Není to nic složitého

Jak vidíte, konsolidace půjček zajištěná nemovitostí představuje mnoho výhod. Je efektivní, rychlá a bezpečná. Rozsah půjčky se pohybuje od desítek tisíc až po miliony korun. Stačí si správně nastavit podmínky a nebát se využít individuální poradenství. Než cokoliv podepíšete, měli byste všemu rozumět. Jedině tak budete mít jistotu, že vám se sloučením spadne kámen ze srdce.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑