Motivace

Publikováno 24. července, 2018

Chcete zhubnout, avšak cvičení vás nebaví? Zkuste proměnit fyzickou námahu v zábavu!

 

Sto lidí, sto chutí – není tak nic divného na tom, když se najde někdo, koho cvičit prostě nebaví. To je však při redukci váhy klíčová aktivita, a proto to časem může být velký problém. Jestliže se totiž ke cvičení vyloženě nutíte, je zde velké riziko, že to nakonec vzdáte nebo cvičení nebude tak efektivní. Jak se tomu vyvarovat?

Cvičení nemusí být mučení

Pokud patříte mezi lidi, pro které je návštěva posilovny za trest, je na čase se na cvičení podívat z jiné stránky. Pečlivě zapátrejte sami v sobě a zkuste najít alespoň jediný pohyb, který by vás mohl bavit. Pro mnoho lidí je vítaným pohybem kolektivní sport – fotbal, florbal, tenis nebo basketbal vás mohou natolik vtáhnout do hry, že zcela zapomenete, že vlastně vyvíjíte fyzickou aktivitu. Výhodou také je, že můžete hrát za každého počasí – většina sportů se dá provozovat uvnitř i venku.

Jestliže vám sport nic neříká, můžete vyzkoušet nejrůznější aktivity v posilovně. Zde najdete nejenom řadu posilovacích strojů či strojů, ale také místnost na posilování s činkami a jinými pomůckami. Můžete tak požádat o pomoc osobního trenéra nebo začít s fitness tréninkem na vlastní pěst.

Pokud raději cvičíte do rytmu hudby, možná vás nadchne aerobic, zumba či fit dance. Díky hudbě a jejímu rytmu totiž cvičení jde lépe od ruky a pravidelný rytmus motivuje ke skvělým výsledkům. Vyzkoušet však můžete i jiné formy sálového cvičení jako jsou pilates, spinning, kruhový trénink či H.E.A.T. Nezapomínejme také na populární běhání, které je úžasné právě pro to, že při něm můžete být v přírodě a poznávat nové věci ve vašem okolí.

Motivace

Při každém cvičení je důležitá motivace. Zkuste si z pohybu udělat ne nutné zlo, ale zábavnou součást celého procesu hubnutí. Nejlépe vás budou samozřejmě motivovat vaše vlastní výsledky, mohou to však dělat i přátelé, rodina nebo různé příklady lidí, kteří již boj se svou vahou vyhráli. Hlavně to nevzdávejte – pokud budete cvičit pravidelně, tělo si za nějakou dobu utvoří návyk, a poté už cvičení půjde samo!

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑