Úspěch

Publikováno 22. června, 2015

Chcete získat autoritu?

Možná nejste příliš autoritativní typ, ale občas je třeba se nenechat takzvaně sestřelit. Třeba řešíte fakt, že jste nadřízená a musíte na lidi pod vámi působit přísně, aby z vás měli respekt.

Jak si získat autoritu a co proto udělat?

Snažte se neslibovat něco, co víte, že nedodržíte. Budete tak působit nedůvěryhodně a většinou vás nikdo vážně brát nebude. Slibujte jen tehdy, když víte, že opravdu dokážete splnit to, co se po vás chce.

Jestliže chcete získat autoritu, pak je základem to, že si musíte věřit. Pokud si věřit nebudete a budete působit plaše, tak jen těžko v někom vyvoláte pocit, že by vaše příkazy měl brát vážně a respektovat to, co od něj žádáte.

I když třeba nejste zrovna sebevědomá, musíte tak alespoň působit. Chovejte se tak, že víte o svých přednostech a že je umíte dát najevo. Pokud se dostanete do situace, ve které je třeba řešit problémy, tak před nimi neutíkejte, ale řešte je. Nechcete přeci vypadat jako zbabělec, ale jako člověk, který se ke všemu umí postavit čelem. Pokud něco řešíte, tak neklopte oči a neschovávejte se v koutě.

Důležitý je také tón vašeho hlasu. Musíte být rázná a sebejistá. Zapomeňte na nekonečné omluvy. Ty používejte jen tehdy, kdy skutečně pokazíte něco vážného, co se dotkne i ostatních.

Mluvte s ostatními

Své nápady a názory sdělte ale až tehdy, kdy si jimi budete opravdu jistá a budete vědět, že mají hlavu a patu. Vyslechněte si, co si o tom myslí ostatní a zapojte je do problematiky. Pokud se někomu nebude líbit váš nápad, tak se neurážejte. Lidé, co mají autoritu, umějí přijmout kritiku a to je dělá silnějšími.

Nezdržujte se mluvením o nepodstatných věcech, ale mluvte k věci. Dejte prostor pro dotazy a připomínky, protože ty jsou pro vás velmi důležité. Povedou vás k tomu jak být lepší a jak své nápady ještě více zdokonalit.

Štítky: , , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑