Vzdělání

Publikováno 17. září, 2014

Chcete široké uplatnění v oboru? Studujte na škole cestovního ruchu ARCUS v Praze

Zajímá vás oblast turismu, cestování nebo snad management cestovního ruchu? Chcete se stát průvodcem, pracovat v cestovní agentuře, v turistickém centru nebo ve správě na úseku rozvoje? Neváhejte a využijte všech možností, které se vám nabízí. Začněte studovat střední školu cestovního ruchu ARCUS v Praze.

Studium na škole cestovního ruchu ARCUS

Střední škola ARCUS nabízí studijní obor Cestovní ruch, který naučí studenty orientovat se v turismu a poskytne jim potřebné odborné vzděláním pro uplatnění v praxi. Zajistí také plnou přípravu pro pokračování na vysoké škole.

Studium je zaměřeno na zdokonalování v různých oblastech, jako je technika a ekonomika cestovního ruchu, obchodní korespondence, účetnictví, podniková ekonomika, psychologie, ale i zeměpis cestovního ruchu a především učební a odborná praxe, kde se studenti naučí vše potřebné pro uplatnění v oblasti cestovního ruchu.

Studenti, kteří se rozhodnou studovat na této střední škole v Praze, získají potřebnou způsobilost také v komunikaci. Studium se aktivně soustředí na výuku cizích jazyků, které jsou v oblasti turismu velmi důležité. Studenti získají znalosti tří cizích jazyků, díky kterým se zvýší jejich možnost na uplatnění v daném oboru.

Výuku zprostředkovávají nejen interní učitelé, ale také externisté – přední odborníci z praxe a vysokých škol. Všichni tito specialisté dbají na individuální přístup ke studentům a velmi ochotně poskytují případné konzultace.

Vybavení a aktivity školy

Střední škola cestovního ruchu ARCUS Praha je vybavena třemi speciálními počítačovými učebnami. V jejím moderním vybavení nechybí ani dataprojektory, které jsou umístěny v každé učebně s počítači. Studentům je také k dispozici sportovní areál a vybavené tělocvičny.

Pro studenty je zde také množství zajímavých aktivit, např. možnost výměnného pobytu v mezinárodní jazykové škole v Anglii. Dále se mohou studenti zúčastnit lyžařského výcvikového kurzu nebo zeměpisné exkurze. Neméně zajímavé je potom praktické cvičení v terénu, kde se studenti budou učit průvodcovství.

Pro studenty, kteří nepochází z blízkého okolí Prahy, škola také nabízí ubytování.

Uplatnění oboru Cestovní ruch

Studenti mají možnost najít své uplatnění téměř kdekoli ve sféře cestovního ruchu. Práci mohou získat ve středních i vyšších funkcích v oborech, jež poskytují různé služby v turismu, ale také v oblasti ekonomiky, marketingu či managementu. Navíc budou perfektně připraveni na další studium na vysoké škole.

Štítky: , , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑