Peníze

Publikováno 25. října, 2016

Cena zlata šokuje makléře – zlato nebo nemovitost?

Lidé šetří různými způsoby a mezi oblíbené možnosti patří i investování do předmětů a hmotných statků. Čím více investujících zjišťuje, že zlato je alternativní investice k nemovitostem a k nízkorizikovým investičním nástrojům. Podíváme se na vkládání peněz do zlata blíže.

Likvidita a funkce investice

Likviditou ve spojitosti se zlatem můžeme považovat to, zda se v dlouhodobém pohledu vyplácí investovat do tohoto cenného kovu. Faktem je, že ano, jeho cena neklesá, předpoklad ztrát je zanedbatelný. Navíc sledovat vývoj, jakým se cena zlata pohybuje, je velmi jednoduché a přehlednost i správnost hodnot je spolehlivá. K nahlédnutí je např. dnešní graf ceny zlata.

Nemovitosti stouply o 20 %, zlato ne – rozdílná volatilita

O svém vypovídá volatilita zlata a nemovitostí. Podíváme-li se na nemovité statky, došlo ke zvýšení o cca 20 %. Zlato si zachovává svoji hodnotu dlouhodobě. Nabídka je závislá na těžbě zlata a poptávka po zlatě kolísá dle aktuální situace v politice.

Obchodování se zlatem v ČR a ve světě

Čeští obchodní se zlatem investují stále častěji jak do zlatých cihliček, tak do zlatých mincí. Přitom investovat nemusíte hned desítky tisíc korun. Ceny začínají již na několika stokorunách a tak si zlato může dovolit skutečně takřka kdokoli. Chcete-li se dozvědět o možnostech investování do zlata co nejvíce informací, navštivte web Aktualnicenazlata.eu. Mimo jiné zde najdete jednoduché a srozumitelné grafy, které vám přehledně ukážou, jak se cena zlata měnila za posledních 72 hodin, měsíc i 4 roky. Rychlé srovnání, které mnohé napoví.

Také se dozvíte, jaká je aktuální cena zlata na burze s tím, že dochází k její aktualizaci online každých pět minut. Na stránkách Kitco.com najdete ceny zlata v USD za Oz.

Neváhejte a investujte tak, abyste byli spokojeni. Zlato je skvělou možností a volbou, kterou nebudete litovat.

Štítky: , , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑