Práce

Publikováno 3. dubna, 2018

Bez daňového poradenství se při mezinárodním podnikání neobejdete

Daně jsou nedílnou součástí každého druhu podnikání. Zvláště velké firmy nebo společnosti musí své účetnictví vést pečlivě, aby něco nepřehlédly nebo zbytečně neplatily vysoké daně. S tím je spojené každoroční zpracování daňového přiznání, kde všechno závisí na každé jedné zapsané položce.

Ještě komplikovanější situace nastává ve chvíli, kdy firma nebo společnost spolupracují se zahraničními klienty a obchodními partnery. V tomto případě už je skutečně nezbytné mít profesionální dohled nad všemi postupy a zůstat bdělí na každém kroku. Specialistů na mezinárodní zdanění je však jako šafránu.

Všechny prvky podnikání se v tomto bodě slučují. Jedno bez druhého nemůže bez důkladné kontroly fungovat. Nezbytná je analýza současného účetnictví, správně zpracované daňové přiznání k různým typům daní, zpracování agendy související s odvody DPH a výhodné nastavení mezinárodních daní v případě, že vyvážíte nebo expandujete do dalších zemí. Účetnictví a daně s otevřením zahraniční pobočky mají své vlastní nastavení, kdy je potřeba mít zkušenosti a znalost mezinárodního práva.

Prozkoumejte výhody mezinárodního podnikání v zahraničí

Je celkem možné, že se pro vaši firmu či společnost stane časem výhodnější založit si sídlo v zahraničí. Důvodem může být snadnější komunikace a rychlejší obchody s jinými zahraničními firmami, nebo jen možnost podnikat ve vstřícnějším prostředí pro své zájmy. Zahraniční zkušenosti nabízí navíc prostor pro seznámení se s novými způsoby podnikání, které mohou být pro společnost přínosem. S tím jsou samozřejmě spojené i vyšší náklady a především administrativní zátěž, která se bez pomoci specialistů může stát pro nezkušené podnikatele problémem.

Nepodceňujte podmínky pro mezinárodní danění

I v tomto případě nastává povinnost mezinárodního danění, bez kterého se zahraniční obchod ani přesun společnosti neobejde. Vstup do Evropské unie sice částečně celý systém lehce zjednodušil, ale pro vývozce to znamená spoustu změn v legislativě. Kromě logistických záležitostí přibyla ještě finančně-správní agenda a podnikatelé musí dodržet spoustu nových povinností. Bez důkladné znalosti mezinárodního práva můžete svoji firmu či společnost ohrozit.

Vyberte pro mezinárodní obchod zkušeného daňového poradce

S odborným specialistou na mezinárodní obchod v zahraničí získáte pomoc při vedení účetnictví, platbě daní, snížením daňových odpočtů i srozumitelné vysvětlení podmínek zahraničních úmluv, které při podnikání v cizině potřebujete znát předtím, než se rozhodnete pro směr zahraničního podnikání. Skvělé reference má daňové poradenství Moneus, jenž je jedním z mála v České republice s tak komplexním přehledem a bohatými zkušenostmi z tohoto odvětví. Je proto schopný zastoupit své klienty na všech společných úřadech a zajistit pro vás výhodné daňové platby.

Objevte přednosti daňových rájů

V zahraničním podnikání existují místa, která jsou pro založení společnosti v cizině nebo mezinárodní obchodování výhodnější než jiná. Jsou známé i pod pojmenováním „Daňové ráje“. Ty se přitom netýkají jen členských států Evropské unie, ale celého světa. Liberálnější tržní prostředí využívají podnikatelé v cizině především pro legální ochranu soukromí a také ochranu majetku. Zároveň můžete narazit i na místa s minimálními zásahy ze stran úřadů. I zde si však musíte dávat pozor na znalost obchodního práva v dané zemi, protože podmínky se v jednotlivých státech mění.

Touto cestou si lze zřídit také offshore společnost, která je již v zahraničí registrována. Tato společnost je většinou naprosto anonymní, daně z příjmů jsou velmi nízké nebo rovnou nulové a odpadne vám zde velká část zatěžující administrativy, která je často v České republice hlavní náplní každého podnikání. Pro získání všech výhod musí mít společnost sídlo v dané zemi. Zde musí být také zástupce společnosti, který z tohoto státu pochází. Vládě vybraného státu je nutné platit paušální daň, která je však velmi nízká.

Svěřte svoji společnost do rukou skutečných odborníků

Tyto postupy jsou složité i pro zavedené zkušené firmy. Pro začínající podnikatele nebo nově založené společnosti je vytvoření mezinárodního obchodu bez specializované pomoci naprosto nemožné. Přitom je škoda nevyužít nové podnikatelské postupy, které by mohly zvýšit vaše příjmy nebo rozšířit působení firmy do zahraničí. Svěříte-li svoji společnost do rukou skutečně specializovaných odborníků, půjde už od počátku o tu nejchytřejší investici, kterou jste během svého podnikání učinili.

Štítky: ,




Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑