Motivace

Publikováno 10. února, 2021

Bádejte a objevujte i v pohodlí domova

Je velmi dobře, že si v dnešní době můžeme domů pořídit téměř jakékoli vybavení, abychom mohli provozovat svůj koníček anebo se vzdělávat. Ať už jste dospělí a chcete se kochat či vzdělávat, nebo chcete udělat radost svým dětem a umožnit jim pozorovat brouky, prostudovat listí, nebo vzdálené planety za jasné noční oblohy, máte k tomu jedinečnou možnost.

Máte doma mikroskop?

Je škoda, že spousta dětí má doma všemožné hračky na dálkové ovládání, na ovládání přes appku, umí skvěle bojové hry, řídí formuli jako profi závodník, ale chybí jim doma „obyčejný“ mikroskop. Přitom mikroskopy miluje většina dětí ve škole. Ukazuje jim spoustu nepoznaného a dovoluje nahlédnout na věci, které by jinak neviděly.

Na webových stránkách idalekohledy.cz můžete vybrat správný model jak začínajícím badatelům, tak zkušeným a znalým. I ceny jsou příznivé, nemusíte se bát, že vás koupě mikroskopu zruinuje.

Teleskop na sledování krajiny i hvězd

Pro děti, ale především pro dospělé je pak bezvadnou věcičkou teleskop. V poslední době je po nich sháňka, lidé u pozorování hvězd relaxují. Využít teleskopy ale můžeme nejen uvnitř s pohledem ven, ale i venku. Stačí, abyste navštívili webové stránky idalekohledy.cz a vybrali si z mnoha typů teleskopů – pro děti, pro začátečníky, pro pokročilé, s GoTo naváděním, čočkové, zrcadlové teleskopy, dále teleskopy Dobson, Maksutov, Schmidt, Apochromatic čočkové. Vybrat ten správný můžete buď podle srozumitelného návodu, který na daných stránkách najdete, anebo kontaktujte prodejce a zeptejte se. Rád vám poradí.

Vydejte se vzhůru do oblak a prozkoumejte měsíc zblízka. Prohlédněte si letící letadlo, družici, nebo třeba červánky. Anebo si vypěstujte plíseň, položte ji pod mikroskop a kochejte se jejím zajímavým vzhledem, který ve skutečnosti nevidíme. Zajímavé je i podívat se na motýlí křídlo, silnou čáru od tuhy měkké tužky a mnoho jiného. Bádání vás určitě bude bavit.

 

Štítky: ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑