Úspěch

Publikováno 16. června, 2020

Rádi se kocháte pohledem na noční krajinu či oblohu? Pořiďte si kvalitní teleskop

Koníčků máme velké množství a mezi ty oblíbené patří i pozorování denní či noční krajiny, oblohy a dálného vesmíru. Jestliže vás tato činnost opravdu baví, nebo máte doma ratolest, která se k astronomii uchyluje, je dobré podpořit koníčka, ze kterého se později může stát i hlavní pracovní činnost, pokud se budeme i vzdělávat. Abyste viděli jasně a za jakéhokoli počasí či denní a noční doby, je na místě pořídit si dalekohled či teleskop vyšší kvality.

Abyste byli plně spokojeni

V dnešní době je nabídka astronomických dalekohledů opravdu bohatá. Jde o binokulární dalekohledy používané na první astronomická pozorování či sledování vzdálených předmětů ideálně z pevných stanovišť. Jejich specifikací je, že mají velké průměry pro potřebnou velkou světelnost, jsou těžší a náročnější na přenos. Na procházkách byste si s nimi příliš neužili. Nejčastěji se setkáváme s rozměry 15 x 70, 20 x 80 a 25 x 100. Zvláště poslední jmenovaný typ k pozorování potřebuje stativ, pozorovat s ním jen tak v rukou je téměř nemožné.

Mohl by se vám líbit astronomický dalekohled Omegon Nightstar 15 x 70, který je ekonomicky výhodný. Chcete-li se orientovat podle výkonu k ceně, zvolte Omegon Nightstar 20 x 80. Nejlepšího obrazu pak dosáhnete s typem Omegon Nightstar 25 x 100.

Zaměřeno na teleskopy

Zajímá vás spíše výběr teleskopů? Díky nim můžeme pozorovat vesmír od Měsíce, přes vzdálenější planety až po hluboký vesmír. Je důležité říct, že každý teleskop má své výhody a nevýhody. Rozdělujeme tři typy teleskopů – čočkové, zrcadlové a s katadioptrickým systémem. K pozorování světelnějších objektů jako je Měsíc či planety je lepší čočkový teleskop. Méně jasné objekty jako deep sky objekty a galaxie se lépe pozorují zrcadlovými teleskopy díky větším průměrům.

K top produktům patří např. teleskop SKY-WATCHER LUNA 70/900 EQ1. Koupíte jej za cca 3 500 Kč. Je skvělý pro začátečníky, má objektiv o průměru 70 mm, ohnisko 90 mm, rozsah zvětšení 20 – 140 x, hledáček 6 x 24, okuláry 25 mm a 10 mm.

Chcete-li si koupit kvalitní model vám na míru, obraťte se na stránky idalekohledy.cz. Poradí vám s výběrem, doporučí, co by pro vás mohlo být ideálním řešením podle toho, zda chcete pozorovat krajinu ve dne, oblohu v noci, zda jste zkušený znalec nebo začínáte a láká vás poznat nové obzory. Budete zajisté spokojeni, ať už vybíráte zboží pro sebe nebo své děti.

 

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑