Vzdělání učte se angličtinu

Publikováno 1. června, 2014

Anglický jazyk – mluvte jazykem většiny světa

Anglický jazyk, je jazyk, který se používá jako světový. Takže je vždy lepší, když tento jazyk dobře ovládáme.

Co znamená, že se považuje za světový jazyk? Když anglický jazyk označíme jako světový jazyk, znamená to, že bychom se jim měli domluvit ve většině zemí, protože se tento jazyk neučíme pouze my, ale i ostatní země. Teoreticky by se dalo říci, že angličtina je takový univerzální jazyk. Podobně jako to máme s měnou v eurech, těmi také lze platit ve více zemích.

Jak dlouho se musím anglický jazyk učit?

Doba, jak dlouho se člověk musí, učit anglický jazyk není stanovena, protože každý má jiné schopnosti. Někdo má na jazyk talent a angličtina mu půjde. Takovému člověku samozřejmě stačí kratší doba na učení, ale pak existují i takoví lidé, kteří na jazyky nemají tento talent a budou muset do učení investovat více času a popřípadě i financí, aby si mohli zaplatit doplňující kurzy a podobně.

Je anglický jazyk těžký?

Každý to cítí jinak. Někomu se angličtina zdá jednoduchá, pro někoho je to nepřekonatelný problém. Výhody anglického jazyka spočívají v tom, že Angličané nečasují slovesa, to znamená, že ať mluví v jakékoliv osobě, vždy použijí základní tvar (infinitiv) jako například: Já je hladový. Samozřejmě, že my si to překládáme jako „já jsem hladový“ a přizpůsobujeme si to do své řeči. Naopak co je na angličtině náročnější je mnoho časů, které používají. My mámou pouze tři – přítomný, budoucí a minulý, kdežto Angličané mají těch časů několik, kromě toho časy rozdělují na přítomné a prosté a podobně.

Můžu začít s učením v každém věku?

Samozřejmě, věková hranice není omezena, dnes existuje mnoho kurzů, které nabízejí vyučování anglického jazyka bez věkového omezení. Ale pravdou je, že je vždy lepší začít v co nejmladším stádium, protože to má ten člověk daleko lepší paměť a tak se s učením tolik nenadře, jako kdyby to musel dohánět na stáří.

Kde anglický jazyk využiji?

Využití anglického jazyka je opravdu velké. Nejde pouze o cestování, kde obratnost v tomto jazyce využijete nejspíše nejvíce, ale také je mnoho povolání, které tento jazyk vyžadují. Kromě toho se mnoho mladých lidí stěhuje do ciziny a právě anglicky mluvící země bývají jejich hlavním útočištěm.

Říká se „kolik jazyků znáte, tolikrát jste člověkem.“ Právě proto, bychom se měli jazykům učit. A kde jinde začít, než u toho světového.

Štítky: , , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑