Úspěch

Publikováno 30. prosince, 2019

7 věcí, které vás naučí jen golf


Patříte mezi milovníky venkovních sportů a máte nejraději aktivní odpočinek? V takovém případě je pro vás golf to pravé. U tohoto celosvětově rozšířeného sportu naleznete výhody, které vás opravdu překvapí. Zbavte se předsudků, že golf je jen pro bohaté nebo pro snoby a naučte se věci, které vám pomohou v osobním i pracovním životě.

1) Najít vnitřní klid

Možná vás překvapí, že nejen u bojového umění hledáte vnitřní klid, abyste se naučili správně bojové techniky. I u golfu potřebujete vnitřní klid. Aby byl váš odpal přesný a přirozený, musíte se naučit, jak zklidnit svou mysl a tělo. Toto zklidnění se přenese i do golfové hole, následně do celého odpalu a váš míček poletí přesně tam, kam jej míříte.

2) Dodržovat pravidla

U golfu platí pravidla stejně jako u jiného sportu. Kromě pravidel hry je řeč i o určitém dodržování dress codu, kdy je vrchol neslušnosti jít hrát golf například v džínách. Pořiďte si golfové oblečení, které bude slušivé a zároveň funkční. Součástí výbavy je například polokošile nebo golfová rukavička.

3) Pravidelně trénovat

Pokud začínáte několik věcí najednou a u žádné z nich nevydržíte, zkuste začít hrát golf. Sami uvidíte, že u této hry musíte hrát pravidelně, trénovat a věnovat golfu čas. Tato hra vás pohltí a vy jen tak neskončíte. Pravidelné trénování vás naučí dotahovat věci do konce například i v pracovním životě.

4) Golf je sport

Výhodou golfu je zvýšení fyzické kondice. Golf je opravdu sport a někdy se u něj i pěkně zapotíte. Je na vás, zda si pořídíte golfový vozík nebo budete veškeré vybavení nosit v golfovém bagu. V obou případech však i u odpalu zapojíte svaly, o kterých jste neměli ani tušení.

5) Vycházení s lidmi

Na golfovém hřišti mohou vzniknout nová přátelství i obchodní smlouvy. Poznáte spoustu nových lidí a naučíte se asertivitě. Vycházet s lidmi není vždy lehké. U sportu však zapomenete na starosti a zjistíte, že golf je zároveň společenskou aktivitou.

6) Zbavit se předsudků

Neodsuzujte tento sport, dokud jste jej nezkusili. Je zbytečné myslet si, že se jedná jen o zábavu pro bohaté a namyšlené lidi. Je to sport pro každého, nehledě na věk, vzdělání, povolání nebo fyzickou kondici. Každý začíná na stejné první jamce a jen cvik z vás udělá mistra.

7) Být úspěšný

Dáte-li golfu šanci a tento sport si vás získá, můžete se těšit z úspěchu. Naučíte se přijímat pochvalu, být odměněn nebo se odměnit sám. A jak jinak se odměnit lépe než novým golfovým vybavením, které vám následné hry ještě více zpříjemní?

 
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑