Úspěch

Publikováno 28. března, 2017

Jak zvládnout přijímací pohovor? 1. část

Pokud jste dostali pozvání k přijímacímu pohovoru, svého možného budoucího zaměstnavatele jste zaujali tak, že mu stojíte za to, aby ses s Vámi setkal. Jde o nejsložitější překážku na cestě za vysněným pracovním místem. Stačí se jen náležitě připravit, správně odpovídat na položené otázky a máte vyhráno.

K čemu pohovor vlastně je?

Smyslem přijímacího pohovoru je zjistit vzájemné sympatie a možnost budoucí spolupráce. První dojem je velice důležitý, proto se personalisté potřebují přesvědčit o tom, že vystupujete osobně tak, jak v životopise a motivačním dopise. Vy jakožto zájemce o nabízenou pracovní pozici máte navíc možnost zjistit co nejvíc informací o firmě, pracovní pozici a její náplni.

Jak udělat dobrý dojem?

Velmi kladně je hodnoceno to, když svou účast na pohovoru potvrdíte, přestože jste k tomu v pozvánce nebyli vyzváni. Pokud Vám termín nevyhovuje, požádejte o jiný, ale pokud je to jen trošku možné, snažte se odříct vše ostatní a na pohovor dorazte. Nedělalo by to totiž moc dobrý dojem a místo by mohlo připadnut někomu jinému. Hlavními pozitivně hodnocenými vlastnostmi, kterými zabodujete, jsou schopnost týmové spolupráce, kolegialita, flexibilita a pozitivní přístup k životu.

Jak se co nejlépe na pohovor připravit?

Zjistěte si o firmě co nejvíce informací, s největší pravděpodobností se Vás totiž personalista zeptá, co o firmě jako takové víte a čím Vás tak zaujala, že pro ni chcete pracovat. V žádném případě se netoleruje pozdní příchod! Vše si naplánujte tak, abyste byli na místě deset minut před smluveným termínem, přičemž berte v potaz i takové situace jako je dopravní špička nebo zácpa.

Jaké oblečení je to pravé?

Oblečení o nás vypoví mnohem víc, než si myslíme. Volte ho proto pečlivě a podle pozice, o kterou se ucházíte. Pro práci na úřadě volte konzervativnější oblečení, pro práci v reklamní agentuře naopak nápaditější a podobně. Muži by měli zvolit tmavý oblek s ladící kravatou, tmavé vyleštěné boty a tmavé ponožky. Pokud se však ucházíte o méně důležité místo, v úvahu připadají i džíny, tričko a svetr. Ženy by se měly vyvarovat svůdných šatů nebo halenek s výstřihem, přemíry parfému a šperků. Vhodné je zvolit kostýmek či halenku a sukni, boty s nízkými podpatky a decentní líčení. Při obzvlášť důležité pozici se nedoporučují kalhoty.

Štítky: , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑