Peníze

Publikováno 20. Leden, 2019

0

Zkuste si vydražit dům

Domníváte se, že účast v dražbě není nic pro vás? Pak jste určitě na omylu. Dražby nemovitostí jsou tady pro každého. Nemusíte být milionáři, právě v dražbě se dá bydlení sehnat o dost levněji než v realitní kanceláři. Stačí se nebát a trochu sledovat, co je v nabídce.

Většina lidí nemá ani tušení, jak snadné je zúčastnit se dražby nemovitostí v exekuci. Člověk tak může ušetřit minimálně statisíce korun. Všechno, co ho to bude stát, je trocha jeho času. Ten by ale stejně věnoval pátrání v sortimentu realitních kanceláří, tak proč se raději nepoohlížet po levném bydlení v exekuci?

Vyhlédněte si svou nemovitost

Je spousta míst, kde si lze prohlédnout nemovitosti v dražbě, a jedním z nich je i portál nemovitostí Exekučního úřadu Ostrava. K dispozici tam jsou byty, rodinné domy, pozemky, rekreační, komerční i ostatní objekty. U každého nechybí podrobnosti o vyvolávací ceně, dražební jistotě, datu a typu dražby. To jsou pro vás důležité informace, pokud se rozhodnete o nemovitost usilovat.

Dražit se dá i online

Jistě vás potěší, že exekuční dražby nemovitostí lze vyřešit z pohodlí domova. Online cestu ale musíte řešit o něco dříve, než kdybyste se rozhodli navštívit dražební místnost osobně. Potřebujete se totiž zaregistrovat a na CzechPOINTu prokázat svou totožnost. Pak musíte složit dražební jistotu, která vám bude v případě neúspěchu navrácena. V den dražby je třeba mít tohle všechno zařízené, abyste se už jen posadili k monitoru a mohli přihazovat.

Všechno je bezpečné

Dražební činnost patří mezi koncesované živnosti, je podřízena zákonům a dohlíží na ni Ministerstvo pro místní rozvoj. Celý proces dražby nemovitostí je tedy daleko kontrolovanější než činnost realitních makléřů.

Jen poslední radu na závěr pro vás ještě máme. Stanovte si hranici, nad niž nebudete přihazovat. V tom adrenalinu člověk často zapomene, kolik peněz je ochotný investovat.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑