Úspěch

Publikováno 26. července, 2017

Závody i turnaje bez ocenění a pohárů mají poloviční hodnotu

I když se říká, že nejdůležitější ve sportu je zúčastnit se, přece jen by se mohly udělovat medaile také za účast. Je spravedlivé, aby ocenění dostávali jen první tři nejlepší týmy a jednotliví sportovci? Stálo by za zamyšlení, zda by pamětní medaile udělovaná všem účastníkům turnaje, závodu či jiného klání nebyla férovým oceněním. Zvláště v době, kdy populace stárne, mládež leniví a amatérský sport bez finančních odměn schází na úbytě.

Pamětní medaile pro vítěze, případně všechny zúčastněné

Ať tak, či tak, pokud organizujete nějaké závody, musíte myslet nejen na prostory, informovanost účastníků, propagaci, dostatečné zázemí pro sportovce i fanoušky. Důležitými předměty, které zvyšují motivaci sportovců, jsou různá ocenění. Dětské kategorie jsou odměňovány sladkostmi, sportovními potřebami, sponzorskými dary a dětským šampaňským. Starší sportsmeni získávají finanční poukázky, iontové nápoje, výživu (kloubní i na spotřebu) a dárky od sponzorů. Co by však byl takový závod bez medailí, diplomů a pohárů? Proto by organizační výbor závodů, byť okresního či školního formátu, měl mít na paměti objednávku medailí, ocenění a pohárů.

Včasná objednávka medailí na zakázku je základem úspěchu

Při objednávce standardních medailí není s rychlou dodávkou v řádu několika dnů žádný problém. Ovšem při zhotovování medailí na zakázku je třeba objednávky vykonat s předstihem. Doba konkrétní ražby, barvy, případně i zhotovení grafického návrhu, může mít délku dvou až čtyř týdnů. Kdyby vámi organizované závody měly úspěch, byly perfektně obsazené, dorazila spousta diváků, vyšlo skvěle počasí, ale chybělo by to nejdůležitější – medaile, bylo by to poněkud trapné. Kdo ví, zda by závodníky potěšily medaile zasílané dodatečně poštou? Pamětní mince, ražené medaile, zakázkovou výrobu mincí a prodej medailí zajišťuje renomovaná společnost s dvacetiletou praxí, jejímiž dlouholetými partnery jsou Český olympijský výbor, Vláda ČR, Ministerstvo obrany ČR, Ministerstvo zahraničí ČR a mnohé komerční i sportovní subjekty.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑