Vzdělání

Publikováno 12. Leden, 2021

0

Víte, že stačí dva tři akordy na kytaru, abyste zahráli písničku?

Hudba probouzí emoce, vzbuzuje touhu, dokáže rozesmát i rozbrečet. Ale také představuje skvělý způsob, jak se odreagovat a přejít na jiné myšlenky. Nehledě na to, zda hrajete pro plný sál, nebo pro své vlastní potěšení.

Kluci, kteří u táboráku uměli zpívat a hrát na kytaru, vždycky měli nejvíce holek. A ti, kteří nehráli, jim je samozřejmě záviděli. A tak mnohdy začali hrát taky. Také byste chtěli být takovými lamači dívčích srdcí? Pořiďte si kytaru, naučte se hrát a zahrajte své vyvolené pod oknem. Co vy víte, třeba z vás bude druhý Slash. Nebo Wabi Daněk.

Máte hudební nástroj a sluch?

Ještě před tím by však bylo dobré zjistit, zdali nepostrádáte základní výbavu každého hudebníka. To je spolu s hudebním nástrojem i hudební sluch. Bez něj se na jakýkoliv nástroj hraje jen s velkými obtížemi. A hra by vás také měla bavit. Nikdo by vás do ní neměl nutit.

Naučte se hrát na internetu

Pokud vše zmíněné vám je vlastní, tak směle do toho. Dobrou zprávou je, že k tomu, abyste se naučili hrát na kytaru, nemusíte pravidelně docházet na žádné hodiny. Koronavirová pandemie i kurzy na kytaru přemístila do virtuálního světa internetu. Když se distančně mohou vzdělávat základní, střední i vysoké školy, proč by nemohly i ty hudební.

Základní akordy na kytaru

Dobrou zprávou je, že k tomu, abyste zahráli jednoduchou písničku, vám skutečně postačí, jak ostatně zmiňujeme v titulku tohoto článku, dva až tři základní akordy na kytaru. A ty se snadno naučíte na některém z kytarových online kurzů. Spoustu z nich najdete například na stránkách kurzyazazitkyonline.cz. Spolu s kurzy sportovními, osobními, výtvarnými a spoustou dalších.

Pokročilé akordy na kytaru

Na serveru, který v podstatě sdružuje zajímavé online kurzy napříč obory, ovšem najdete i takové, které vás ve hře posunou dál, tedy naučí vás hrát i pokročilé akordy na kytaru, tzv. barré akordy. Ty už samozřejmě jsou mnohem náročnější. Zvládnout k nim budete muset techniku pravé ruky a nezbytné rytmy. Obojí si na kytarovém online kurzu osvojíte. Stejně jako hru palcem, špetkou, prsty a trsátkem. První kytarové lekce jsou navíc zdarma!

Profesionální kytarové online kurzy

Kytarové online kurzy vedou zkušení kytaristé, jedním z nichž je například sympatický Jiří Kynčl. Ten s hraním začal už v sedmi letech, je členem několika hudebních kapel a provozuje jeden z největších kytarových portálů NaNastroj.cz. A vy ho máte možnost následovat!

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑