Peníze

Publikováno 8. července, 2020

Věděli jste, že se dají koupit zlaté mince pouze za cenu zlata?

O možnosti investování se zajímá stále více jedinců z nás. Není divu, spořicí a jiné účty již nejsou tak výhodné, to stejné platí o stavebním spoření, riskovat na burze se nám nechce… Výbornou příležitostí je nákup zlatých slitků anebo mincí. Zlaté mince, které lze koupit za cenu zlata, však mají několik výhod jak před sběratelskými mincemi, tak před slitky.

Vyberte si zlaté mince dle libosti

Možná jste netušili, že žádná česká mincovna nevyrábí investiční zlato ve formě slitků neboli cihel. Prim u nás hrají švýcarské rafinérie. Ty však měli po čas pandemie téměř dvouměsíční uzavírku, kterou nařídila vláda. Rafinerie ale produkuje celkem třetinu světové produkce, a tak je i teď stále nedostatek slitků z drahých kovů, především ze stříbra, přestože již byl obnoven provoz.

Právě teď objevují naši investoři kouzlo investičních zlatých mincí Wiener Philharmoniker. Jsou raženy ve Vídni z ryzího zlata v hmotnosti troyské unce a menších. Jsou cenově dokonce levnější než švýcarský slitek stejné hmotnosti. Také výkupní cena mince odpovídá ceně cihličky. Jde o světoznámou značku, prodat ji v případě potřeby můžete kdekoli. U nás jsou tyto mince k dostání v Praze v Obchodním domě, kde najdete firmu Zlaté mince Numismatika. Vedoucí prodejny, pan Palas uvádí, že je u nich největší zájem o mince v originálním balení po deseti a dvaceti kusech. Balení je zapečetěno speciální folií s hologramem, a tak mají zákazníci jistotu, že jsou mince nové, nedotčené.

Někteří z vás možná ocení, že mince nemusí být číslovány, tak jako je tomu u slitků. Výhodou mincí před slitky je i jejich vyšší estetická hodnota. Dotýkat se reliéfu, pozorovat jeho krásu je mnohem silnější, než když máte v rukou slitek zatavený do akrylátového obalu. Speciální zlaté mince prodávané za cenu zlata je možné vlastnit bez omezení. Nemusíte platit přidanou sběratelskou hodnotu nebo DPH.

Kromě zmiňovaných mincí Wiener Philharmoniker si v Obchodním domě v Praze můžete zakoupit i kanadské mince s motivem Javorového listu, známé a povedené australské „Klokany“ nebo třeba americké s nádherným reliéfem Indiána a Bizona.

Nahlédněte sami na webové stránky této specializované prodejny, anebo ji v Praze navštivte osobně a vyberte si mince dle svého vkusu či dle hodnoty, kterou chcete investovat. Lepší možnost, jak výhodně uložit své peníze, jen tak nenajdete.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑