Úspěch

Publikováno 23. ledna, 2020

V čem je lepší anglický obchodní rejstřík od našeho registru?


Důležitým klíčovým znakem pro právo obchodních společností ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska je:

• TheCompaniesAct. Jeho oficiální verze se nachází na http://www.legislation.gov.uk/ukpga/2006/46/contents (dále v textu jako „Zákon“). Parlament Velké Británie přijal tento zákon, představuje hlavní zdroj práva obchodních společností. Z mezi důležité rysy tohoto zákona můžeme zařadit: uznávané zásady,, které hovoří o povinnostech členy obchodních společností

• jednotný právní režim obchodních společností,

• implementované ustanovení nařízení a směrnic Evropské unie,

• ustanovení zavádějící několik nových ustanovení o soukromých a veřejných společnostech, jednotlivé zásady založení nové společnosti nacházíme v druhé části uvedeného zákona a rozdělujeme je na obecné informace, povinnosti při registraci a účinky registrace. Zákon ve Velké Británii umožňuje založit společnost 3 různými způsoby:

a) specifickým softwarem elektronicky

b) pomocí webové stránky elektronickou formou – – (Web Incorporation Service), podobně jako na obchodním rejstříku na Slovensku

c) formou listin (Paperfiling).

V mnoha případech osoby, které se rozhodnou založit společnost v UK preferují druhou z výše uvedených možností elektronicky přímo na webové stránky. Tímto způsobem bylo založených 98% společností v březnu 2014. Obyčejně to platí tak, že zájemce se na webové stránce CompaniesHouse musí nejprve zaregistrovat https://ewf.companieshouse.gov.uk//runpage?page=welcome. Nejprve se při registraci vyžaduje email. Identita osoby jako jméno, příjmení, bydliště a datum narození se při zadání neověřují .. po přihlášení na stránku elektronický průvodce bude uživatele postupně navigovat na založení nové společnosti. Do elektronického formuláře při založení společnosti se zadávají údaje jako název společnosti, její sídlo, údaje o společnících a další potřebné informace v závislosti na typu společnosti.

Při registraci do elektronického formuláře zadávají informace jako název společnosti, sídla, informace o společnících a další údaje, které závisí na typu založené společnosti Celkové vyplnění trvá přibližně 10 minut. Při založení společnosti se hradí poplatek ve výši £ 15. Rozhodnutí o zápisu nebo odmítnutí se zájemce dozví během 2-6 hodin a oznámení přijde emailem. Certifikát o založení společnosti (Certificate of Incorporation) zasílá webová stránka Companies House nejprve emailem na uvedenou adresu ve formě pdf. Listinný certifikát o založení společnosti (spolu s razítkem a podpisem úředníka) se doručuje do 2 týdnů. Proces založení nové společnosti ve Velké Británii je administrativní a časově nenáročný.

V porovnání s novou legislativou v České republice má podobné výhody jaké jsou zmíněny při přímém zápisu notářem nové společnosti v České republice. Jednatelé, společníci, konečný uživatelé výhod se prověřují při otevření bankovního účtu.

Pokud se rozhodnete zapsat v anglickém obchodním rejstříku, nebo založit ltd. v Anglii nebo kupte s.r.o. registrovanou na DPH v Anglii tak se můžete obrátit na odborníky ve firmě eTuls International CZ s.r.o., která sídlí v Londýně, Praze ale iv Bratislavě.

 

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑