Motivace

Publikováno 25. června, 2022

Thajská masáž má pozitivní dopad na lidský organismus

 

Thajské masáže se provádí po staletí. Představují nenahraditelnou součást tradiční thajské medicíny. Pravděpodobně však netušíte, že kolébkou thajských masáží je Indie, odkud se až potom rozšířily do Thajska, po němž jsou masáže pojmenované.

Vrtají vám v hlavě otázky týkající se thajských masáží? Jak se provádí? Jsou vskutku tak zázračné, jak slibují? Odpovědi najdete v následujících řádcích.

Jak se thajská masáž provádí?

Techniky používané během thajských masáží jsou staré více než 2 500 let, ovšem v době svého vzniku vypadaly v mnohém jinak. Trvalo poměrně dlouho, než se techniky vyvinuly do dnešní podoby. Thajská masáž neslouží výhradně pro uvolnění svalů a dalších partií těla, ale jejím primárním účelem je organismu dodat energii.

Pracovním nástrojem terapeutky jsou nejen její ruce, ale také kolena a chodidla. Promasíruje všechny partie vašeho těla a přesně ví, v jakých bodech má zatlačit a kde vás má zmáčknout, aby došlo k energetickému posilnění těla. Jakmile budete z masáže odcházet, budete se cítit nejen odpočatě, ale také plní energie, kterou v současné době spousta lidí postrádá.

Jaký vliv má thajská masáž na tělo?

Terapeutka metodami thajské masáže protáhne i svaly, o nichž nemáte zřejmě vůbec ponětí, a tím sníží svalové napětí a příjemně uvolní všechny končetiny. Stejně tak má thajská masáž pozitivní vliv na psychický stav, protože si během ní odpočinete, přijdete na jiné myšlenky a upadnete až do meditativního stavu, a tím pádem dosáhnete maximální relaxace.

Další výhodou je, že se z těla odplaví kortizol, což je stresový hormon, a dostaví se naopak serotonin známý jako hormon štěstí. V neposlední řadě rozproudí krev do celého těla, a tím pádem se budete cítit mnohem lépe.

Co je thajská olejová masáž?

Thajská masáž se ještě rozděluje na několik dalších druhů, a proto byste se před objednáním měli zamyslet nad tím, jaká varianta by se vám nejvíce zamlouvala. Pokud se rozhodnete pro klasiku, ta se provádí na speciální matraci, přičemž terapeutka používá tlakové a tahové cviky. Počítejte s tím, že taková procedura trvá zhruba hodinu, někdy i dvě hodiny. Do popředí se prodírá ještě thajská olejová masáž, jež kombinuje prvky tradiční verze s prvky z indické ajurvédy. Jestliže jste o ajurvédě nikdy neslyšeli, jedná se o nejstarší léčebný systém na světě. Thajská olejová masáž pomáhá na bolesti zad, natažené svaly, problémy s klouby, špatný krevní oběh, špatný lymfatický systém a sníženou imunitu. Terapeutka používá esenciální oleje s blahodárnými účinky.

Jestli tedy chcete thajskou masáž vyzkoušet, obraťte se na profesionální masérku, která má s technikami bohaté a dlouholeté zkušenosti. Jakmile zadáte do vyhledávače „masáže Praha“, nabídne se vám LANNA K nacházející se v Praze 3 na Vinohradech.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑