Úspěch

Publikováno 1. prosince, 2015

Sledovanost televizí v hlavním vysílacím čase

Sledovanost televizních pořadů zajímá hlavně zadavatele reklamy, pro které jsou důležitými údaji atraktivní vysílací časy a oblíbené pořady jednotlivých cílových skupin. Diváci pravidelně nejvíc sledují zpravodajské relace a původní české seriály (Ordinace v Růžové zahradě, Ulice, Cesty domů, nové Doktor Martin, Přístav). Velká sledovanost je u oblíbených českých filmů, talk show nebo reality show.

Nejexponovanějšími obdobími jsou vánoční svátky s pohádkami, které diváci rádi sledují i v neděli či o jiných svátcích. Mezi nejoblíbenější patří Tři oříšky pro Popelku, S čerty nejsou žerty, Šíleně smutná princezna, Jak se budí princezny a mnoho dalších. Hlavním vysílacím časem, tzv. prime-time je denní doba od 19. do 23. hodiny. Jedničkou na televizním trhu je už řadu let Nova Group a nejsledovanějším pořadem vůbec je zpravodajská relace TV Nova Televizní noviny.

Poprvé nepatřil sobotní večer taneční soutěži StarDance

Nejsledovanějším pořadem, na který se v posledních týdnech každou sobotu dívá nejvíce lidí, je taneční soutěž StarDance na ČT 1. V sobotu 28. listopadu 2015 se situace změnila, protože více diváků dalo přednost vyhlašování cen Český Slavík Mattoni 2015. Program upoutal 1,5 milionu lidí, 38% těch, kteří sledovali televizi. StarDance zůstalo věrných milion diváků (26%), na film Hobit: Neočekávaná cesta se dívalo 9% fanoušků.

Králem večera se stal Karel Gott

Oblíbená anketa, v níž se vyhlašují nejoblíbenější zpěvačky, zpěváci a hudební skupiny, se konala letos už po padesáté. Český Slavík byl letos provázen spoustou emocí a diváci i účinkující byli napínáni až do poslední chvíle. Důvodem bylo vážné onemocnění hlavní hvězdy většiny předchozích galavečerů, Karla Gotta. Lékaři mu po chemoterapii nedoporučili kvůli oslabené imunitě pohybovat se v místě s více lidmi. Fanoušci na sociálních sítích ho také nabádali, ať myslí především na své zdraví. Rozhodnutí padlo na poslední chvíli a Karel Gott si mohl užívat neutuchajícího potlesku lidí v sále a obrovského obdivu fanoušků. Získal svého čtyřicátého Slavíka a Platinového Slavíka, stal se absolutním vítězem v této oblíbené anketě.

Štítky: ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑