Úspěch

Publikováno 31. ledna, 2023

Situace na investičních trzích je nejistá, investovat ale nepřestávejte

Chcete své dlouho střádané úspory investovat, ale nejste si jistí tím, jestli je zrovna nyní vhodná příležitost a ten nejlepší čas? Neustále vám v hlavě sídlí investiční zlato, nad kterým nechcete zlomit hůl, ale na druhou stranu si nejste jistí tím, jestli jsou investiční zlaté mince skutečně tím ostřílený a osvědčeným držitelem hodnoty? Nehledejte v tom příliš mnoho mezer, do investování se jít vyplatí. A to dokonce i v dnešní době. Situace na trzích je sice nejistá, ale pokud se budete držet dlouhodobých plánů, můžete stát na konci na stupních vítězů.

Rezignace na investování není řešením

Samozřejmě se drtivá většina investorů s příchodem nejisté doby pořádně zalekla možností a budoucích scénářů. Akciové trhy se záhy propadly, společnosti začaly propouštět, což se negativně odrazilo i na výhledech a samozřejmě i čtvrtletních ziscích. A nakonec nepředvídatelná situace nejen u nás, ale také v zahraničí tomu všemu zrovna nepřidává. Rezignovat na investování však není řešením, a to ani nyní, i když se to samozřejmě nabízí.

Inflace i nadále pojídá naše úspory, proto ochránit je všemi možnými způsoby rozhodně je řešení. V případě investování se však podívejte po takových investičních instrumentech, u nichž je to riziko co nejnižší. A v době krize je to jednoznačně vyhlédnuté zlato.

Zlato je držitelem hodnoty

Za poslední desetiletí zažily trhy nejrůznější výkyvy a je pravdou, že ty aktuální jsou z dlouhodobého hlediska jedny z nejhorších. A to už jen z toho důvodu, jak dlouho trvají a že stále ještě nemáme impulsy k tomu, že by zanedlouho mohlo být vše jiné a skvělé. Krachy a krize jsou stále na programu dne, ovšem tím, že se místo krátkodobého obchodování spíše uchýlíme k dlouhodobým investicím, tím rozhodně nešlápneme vedle, spíše naopak.

Navíc s pomocí zlata je zde velká pravděpodobnost, že se nám alespoň podaří udržet hodnotu vložených investic, s jakou na samotném začátku počítáme. Z minulosti víme, že právě zlato je držitelem hodnoty a že právě zlato roste nejvíce v době krize. A ta podle odborníků teprve začíná.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑