Vzdělání

Publikováno 15. srpna, 2017

Jak si vybrat MBA školu?

Neakademické manažerské vzdělávání v programu MBA nabírá na popularitě. S trochou průzkumu velmi snadno zjistíte, že postupně přibývá i škol, které studium MBA nabízí. Jak si mezi nimi má člověk vybrat tu nejlepší, aby splňovala všechny jeho podmínky a dala mu do života co nejvíc?

Hlavním kritériem, podle nějž si lidé vybírají, kde budou studovat titul MBA, bývá zpravidla cena. Rozdíly se pohybují až v desítkách tisíc, nicméně byla by škoda sáhnout po nejlevnější nabídce a spokojit se s tím, co nabízí MBA škola hrající pouze na cenu. Měli byste chtít trochu víc než jen nízké náklady.

Berte v úvahu průběh studia

Prvním kritériem nejspíš budou nabízené programy MBA. Pracujete-li v oblasti státní správy, MBA se zaměřením na zdravotnictví vám bude absolutně k ničemu. Proč studovat něco, co vás vlastně nezajímá? Specializací je tolik, že na některé škole určitě najdete i tu svou.

Chcete-li se s otázkou jak vybrat MBA školu popasovat, dalším důležitým aspektem by měla být forma studia. Někde studium trvá jen jeden rok, jinde si jej rozložíte do dvou let. V některých školách probíhá výuka pouze o víkendech, v dalších spíše po večerech během týdne. V neposlední řadě se liší i přístup lektorů. Preferujete, když vám někdo vše vysvětlí osobně, nebo si raději pročtete PDF dokumenty samostatně?

Sledujte všechno navíc

Školy se snaží studenty získat na nejrůznější benefity. Nabízí neomezený přístup do knihovny, volný vstup na různé doplňující moduly, pravidelná setkávání s významnými osobnostmi z oboru a další výhody. Nenechte se o ně ochudit.

Také je dobré vybrat si školu, kde to žije. Podívejte se na její sociální sítě, ty vám poskytnou docela dobrý obrázek o dění. Jestliže je poslední fotka z lektorského setkání stará dva roky, asi je něco špatné.

Využijte srovnávač

Ptáte se, jak tohle všechno můžete stíhat sledovat? Buď obětujete hodně svého času, nebo použijete srovnávač MBA. Najdete ho na srovnani-mba.cz, kam zadáte všechna kritéria a ihned se dozvíte, jaká škola nejlépe odpovídá vašim požadavkům. Srovnání MBA bere v úvahu i lokalitu a dobu zahájení studia.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑