Motivace

Publikováno 12. Září, 2016

0

Sebekoučování

Nic v našem životě není důležitější, než učení se ovládat sami sebe a posunovat sebe samé kupředu, k lepšímu, šťastnému životu. Emil Zátopek byl velmi slavným běžce, který se ke sportu dostal jen náhodou na škole, kdy ho přinutili běžet závod. „Tvrdá práce vždy překoná talent, jestliže talent nepracuje dost tvrdě.“, opakoval velmi rád Zátopek. Přinášíme vám pár pravidel, díky kterým se můžete cítit silnější a budete o kousek blíž k tomu, abyste se na sebe mohli kdykoli spolehnout, nejen ve sportu.

  1. Když máš pocit, že už nemůžeš, ve skutečnosti můžeš.

Jste unavení prací, povinnostmi, pracujete několikátý den bez přestávky a myslíte si, že už nemůžete pokračovat? Kdybyste nemohli pokračovat, nemohli byste myslet. Jestliže jste schopni přemýšlet, můžete vašemu mozku posílat myšlenky o tom, že jste schopni určitou činnost dokončit. Skutečně věřte, že ji dokončíte. Uvidíte, že váš mozek je ještě schopen příkaz splnit.

  1. Když myslíš, že nemůžeš, přidej.

Mozek ovlivňuje tělo. Jestliže si opakujeme „Už to nezvládnu.“, „Nedokážu to.“ Nebo „Jsem velmi unaven na to, abych mohl pokračovat.“, váš mozek posílá příkaz tělu a ono opravdu přestává fungovat. Pokud bude ale váš mozek přikazovat „Pokračuj!“, uvidíte, že se okamžitě dostaví to, co jste mozku přikázali. Bude pokračovat možná jen na několik desítek vteřin, ale bude. Vše je jen ve vaší hlavě.

  1. Přemýšlej tak, jakoby jindy mělo znamenat nikdy.

Zkuste se zamyslet nad tím, co jste včera odložili s tím, že to doděláte dne. Teď si představte, že byste dnes umřeli a činnost nedokončili nebo jste s ní vůbec nezačali. Vždy, jedná-li se o něco důležitého, neodkládejte činnost na zítra, pracujte na ní do té doby, do kdy vám budou stačit síly. Uvědomte si, že když si myslíte, že nemůžete, ve skutečnosti můžete. Nejúspěšnější lidé světa pracovali velmi tvrdě při zrodu své kariéry a rozhodně neodkládali důležité činnosti na – nikdy. Pokud by to dělali, rozhodně by jste je dnes neznali.

Buďme k sobě přísní, nepolevujme, když nemůžeme. Na konci sil stojí vždy něco, co stojí za to, no rozhodně dosáhnout toho není jednoduché. K ničemu, co má v životě velkou cenu, nevede jednoduchá cesta. Pamatujte na to každý den ve svém životě a jděte si za svým. Být přísný sám k sobě znamená být přísný i k lidem okolo vás. Slovo přísný si však nikdy nepleťte se slovem drsný, neústupný, tyran atp. Tato vlastnost se vám bude velmi hodit, dojdete-li svého cíle, povedete lidi, budete je inspirovat. V tu chvíli budete přísní k lidem, protože od nich budete čekat to, co čekáte od sebe. Budete totiž vědět, čeho všeho lze dosáhnout dobrým myšlením.

Štítky: ,
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑