Práce

Publikováno 26. února, 2019

Jak rozvázat pracovní poměr s nadbytečným zaměstnancem?

 

V každé firmě občas nastane situace, kdy se někteří zaměstnanci stanou nadbytečnými, a je potřeba s nimi rozvázat pracovní poměr. Obzvláště však v menších firmách, kde mají zaměstnanci a zaměstnavatelé často blízké vztahy, to může způsobovat problémy v mezilidské komunikaci. Zaměstnavatel totiž leckdy nemá to srdce rozvázat pracovní poměr se zaměstnancem, který pro něj léta pracoval, a se kterým má přátelské vztahy. Často ani neví, jak sepsat výpověď, tak aby byla platná a obsahovala veškeré potřebné náležitosti.

Pozor na neplatnost výpovědi

Rozvázání pracovního poměru není něco, co by propuštěný zaměstnanec přijímal s radostí. Pokud bude vámi sepsaná výpověď obsahovat chyby, může se bývalý zaměstnanec úspěšně bránit u soudu, a pokud prokáže neplatnost výpovědi, může vás to vyjít docela draho.

Dobrým nápadem v takových případech bývá obrátit se na advokáta, který poslouží jako prostředník. Nejde ale jen o to, napsat do vyhledávače „advokát pracovní právo Praha, a poté oslovit některého z právníků, kteří se objeví ve výsledcích vyhledávání. Abyste se vyhnuli případným budoucím sporům o neplatnost výpovědí, měli byste se ujistit, že vámi zvolený advokát pracovní právo skutečně bezchybně ovládá.

Oslovte odborníky v oblasti pracovního práva

Pražská advokátní kancelář BOROVEC LEGAL má dlouholeté zkušenosti v oblasti pracovního práva, a zajišťuje kompletní služby ve všech oblastech, které souvisejí s pracovněprávní problematikou. Součástí jejich služeb je také zajišťování podpory při rozvazování pracovních poměrů se zaměstnanci. Advokátní kancelář BOROVEC LEGAL vám vypracuje výpovědi nebo dohody o rozvázání pracovního poměru, a zajistí také jejich předání propouštěným zaměstnancům.

Využitím služeb advokáta se nejen vyhnete nepříjemným okamžikům při rozvazování pracovního poměru se zaměstnanci, ale předejdete i eventuálním právním sporům ohledně neplatnosti výpovědí.

 

 

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑