Úspěch

Publikováno 26. července, 2018

Roboti v novém tisíciletí

Léčí, vyrábějí, řídí automobily i vlaky. Plovoucí roboti zkoumají trosky jaderné elektrárny Fukušima. Šťastlivcům vaří robotí kuchaři. To jsou jakési robotí ruce, které jednoduše připevníte ke kuchyňské lince a ony plní vámi zadané úkoly. Roboti se zkrátka stávají součástí našich životů, ať se nám to líbí, nebo ne. Proč by se nám to ale nemělo líbit, že? 

Jen se podívejte doma kolem sebe. Na kuchyňské lince vám zřejmě stojí kuchyňský robot. Podlahu vytírá robotický vysavač a trávník seká robotická sekačka. On i takový výtah je svým způsobem robotem.

Od Karla Čapka po současnost

Od roku 1920, kdy slovo robot poprvé použil Karel Čapek ve ve svém román u R.U.R, zkrátka uplynulo hodně vody. A vývoj jde stále kupředu a s nimi i roboti, kteří se stávají dokonalejší a vyspělejší.

Roboti budou brzy číst i psát

Brzy prý budeme mít roboty překladatele a tlumočníky. Aplikace se naučí číst, psát, naslouchat i hovořit několika jazyky. A brzy na to budou psát i romány. Ne žádné plagiáty, ale vlastní příběhy. Pak bude jen otázkou času, kdy si roboti troufnou na ostatní lidské činnosti. A na místě bude filosofická otázka, co zbyde na člověka? Čím si bude vydělávat? To jsme ale opravdu v daleké budoucnosti. Vraťme se ale do současnosti.

Zaměstnejte kolaborativního robota

Rádi byste zvýšili kontrolu ve svém podnikání? Popřípadě zvýšili a zefektivnili výrobu? Nebo jen vyřešili nedostatek kvalifikovaných pracovníků? Nemusíte přijímat nové zaměstnance. Zaměstnejte kolaborativního robota. Ten totiž dokáže odvést práci za několik zaměstnanců. K tomu se neunaví, neonemocní, nemusí ráno odvážet děti do školy. Je stoprocentně a 24 hodin denně připraven být tu k vašim službám. Nejenže zefektivníte výrobu, ale navíc získáte značný náskok před konkurencí.

Rychlost a efektivita na prvním místě

To vše slibují kolaborativní roboti společnosti Universal RobotsA od slibů nemají daleko k činům. Kolaborativní roboti, kterým se také říká coboti, pracují rychle a efektivně. Neznají přestávky a nedopouštějí se chyb. Jsou přesní a konzistentní. Výsledkem je zkrátka precizně odvedená práce, na které jsou obzvláště některá odvětví postavena. Mezi ně patří třeba nábytkářský průmysl, ale samozřejmě nejenom ten.

Univerzální roboti

Automatizovat s roboty Univerzal robots můžete téměř jakoukoliv výrobu. Roboti se uplatňují napříč odvětvími, typy výroby, klíčová není ani velikost firmy. Ne nadarmo tito roboti nesou název univerzální. Takoví totiž jsou. Robot je schopen lepit, svářet, míchat, svařovat i balit. Přesnosti dosahuje i při řezání a spojování materiálů. Prakticky nezná meze ani limity.

Precizní robotické rameno

Konkrétní činnost vykonává robotické rameno, na něž je namontováno koncové zařízení pro interakci s jednotlivými součástkami. S těmi může manipulovat přísavka, dvouprsté kleště, stříkací pistole, či jakékoliv jiné zařízení, jež používáte při výrobě.

Zmetky nemají šanci

Kolaborativní průmysloví roboti společnosti Universal Robots toho ale zvládají mnohem víc. Především jsou specialisty na opakující se průmyslové procesy a činnosti, při kterých člověk po určité době dělá chyby. Ty u robotů nehrozí. Vaší výrobní linku tak budou opouštět jen výrobky té nejvyšší možné kvality. Tu koncový zákazník náležitě ocení.

Snadné uvedení do praxe

Uvedení robota do praxe přitom není vůbec složité. Školení a obsluhu robotů vám navíc společnost Universal Robots nabízí zdarma. Programátory a integrátory kolaborativních robotů se navíc mohou stát přímo vaši zaměstnanci, kteří si tak rozšíří obzory. A zvládnout to za méně než 90 minut!

Chraňte své zaměstnance

Jakmile se s kolaborativními roboty seznámíte, zjistíte, že automatizovat je možné téměř jakoukoliv výrobu. A tím chránit i vaše zaměstnance, kteří jistě omezení fyzické zátěže jistě uvítají. Více informací najdete na stránkách universal-robots.com.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑