Peníze

Publikováno 17. května, 2018

Rádce pro výběr vhodné hypotéky 2018. Neplaťte na úrokových sazbách více, než musíte.

Rozhodli jste se, že je správný čas pro koupi nového bytu nebo rodinného domu, ale nemáte dostatek vlastních financí na pokrytí celkových nákladů? Chcete prodat menší byt, v němž bydlíte nyní a s pomocí hypotéky si koupit nějaký větší? Nebo potřebujete pozemek, na němž chcete ustájit a chovat koně? Ať už je to jakkoli, vyřešte to jako mnoho ostatních zájemců o vlastní bydlení či pozemek ročně, a zvolte některou z vhodných hypoték právě pro vás.

Rekapitulujte, přemýšlejte

Hypotéka je závazek na mnoho let, a proto je před samotnou žádostí o ni potřeba popřemýšlet nad několika skutečnostmi. Kolik máme našetřeno, kolik si chceme půjčit, jak vysokou měsíční splátku si můžeme dovolit i s ohledem do budoucna, čím se můžeme zaručit, případně koho požádáme o to, aby se stal naším ručitelem. Poté se můžeme podívat na samotný výběr hypotéky.

Využijte kalkulačku hypotéky, která funguje

Na internetu funguje praktická kalkulačka hypoték, do níž vyplníte základní údaje, jako požadovanou výši hypotéky, dobu splatnosti a fixaci úroků. Záhy zjistíte, které produkty jsou nejvýhodnější právě pro vás. Ty si pak můžete mezi sebou srovnat. Velmi příjemné je, že si nyní můžete nabídky více zlevnit. K hypotékám se zobrazují slevy, které pomohou snížit úrok. Vy si vyberete, které použijete, a které ne.

Vybírat můžete mezi produkty od známých a prověřených společností, jako je Komerční banka, mBank, ČSOB… Díky kalkulačce hypoték zjistíte, že existují i banky, jejichž úrokové sazby z hypotéky nedělají strašáka na mnoho let.

Velmi příjemné je, že doba splatnosti je i 40 let, což umožňuje mít dostatek času na splacení i těm, kteří potřebují vyšší částku, nebo chtějí splácet nižší splátku delší dobu.

Nebojte se hypoték. S pomocí kalkulačky budete během chvilky v obraze a pokud si nebudete jistí, nechte si poradit od nezávislého finančního poradce.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑