Peníze

Publikováno 31. října, 2018

Proč se vyplatí vzít si půjčku na auto, i když na něj máte

Osobní automobily jsou dostupnější než kdy dřív. Důkazem je fakt, že v mnoha českých rodiných má auto každý dospělý člen rodiny bez ohledu na to, zdali ho potřebuje kvůli zaměstnání nebo třeba jen na nákupy. Pokud i vy přemýšlíte nad pořízením nového vozu, dost možná vás překvapí výhody financování v podobě půjčky.

Pro novinky i ojetiny

Jako všechny často používané věci, i auto stárne, přestává být spolehlivé a opotřebovává se. V životě každého silničního přemisťovadla zkrátka nadejde chvíle, kdy si jako jeho majitel řeknete, že je čas na změnu. Ať už pořizujete nový, nebo ojetý vůz, vždy se jedná o znatelný zásah do rodinného rozpočtu. Nákup v řádu desítek až stovek tisíc korun ovlivní stávající cash flow neboli takzvaný peněžní tok – příjem a výdej peněžních prostředků. Najednou vám zmizí úspory a možnost například investovat někde jinde. Naštěstí existuje způsob, jak si finanční prostředky na koupi vozu zajistit výhodně a bez velkých poplatků.

Spořit na auto trvá dlouho

Kupovat si něco teprve až na to naspoříte? To v dnešní době opravdu moc dobře nefunguje. Pokud něco chcete a současně potřebujete hned, nemusíte dostatečně promyšlený nákup naštěstí odkládat. Zbavíte-li se staršího vozu jako protihodnoty, moc si zpravidla nepomůžete, takže nějaké peníze do pořizovací ceny vyhlednutého bouráku většinou ještě scházejí. Co s tím, když čekat ani chodit pěšky nechcete? Vyplatí se vám porozhlédnout se po nabídkách a třeba vám nějaká půjčka na auto padne do oka. Podmínky bývají u seriózních poskytovatelů nastaveny srozumitelně a pro zákazníka velmi atraktivně.

Dostanete půjčku?

Při výběru myslete na to, jak velké finanční prostředky máte připraveny a kolik si můžete půjčit tak, abyste byli schopni bez problémů a přitom v rozumném čase půjčku splatit. Jednou ze zajímavých variant je využití půjčky bez potvrzení příjmu. Tuto formu úvěru nabízejí hlavně nebankovní společnosti a žádají o ni z velké části klienti, kteří by jinak půjčku se standardním procesem ověřování nejspíš nedokázali získat. Někdy se také jedná o klienty, kteří již nějaký úvěr mají na sebe evidovaný nebo o ty, kteří nedisponují v současné době tak vysokým příjmem, jaký banka vyžaduje.

V takovém případě se totiž můžete stále ještě obrátit s důvěrou na poskytovatele půjček, kteří při schvalování úvěrů nenahlížejí do registru dlužníků a u nichž odpadá i povinnost doložit svůj příjem. Nějaká solidní záruka ale pochopitelně fungovat musí. Můžete si například domluvit ručení nemovitostí či dalším majetkem, případně sehnat seriózního ručitele. S ohledem na to, že dostanete půjčku bez doložení výše příjmů, se musíte ovšem smířit s tím, že jako kompenzaci za poměrně rizikovou půjčku si bude poskytovatel půjčky účtovat o něco vyšší úroky.

Jak a podle čeho se rozhodnout?

Na otázku, zda s koupí nového vozu počkat a spořit, nebo si na něj raději půjčit, nelze odpovědět zcela jednoznačně. Jezdit ale zbytečně dlouho starým vozem nebo se střídat v rodině o jeden není zrovna dvakrát praktické řešení. Když máte malé děti, měli byste o včasném pořízení nového vozu uvažovat už jen kvůli zvyšujícím se bezpečnostním standardům u vozidel.

S půjčkou nijak zbytečně nepospíchejte. Ideální je, když si vše pořádně promyslíte. Rychlá půjčka bez registru je schválena prakticky ihned, takže s přípravou a plánováním nemusíte spěchat. Naopak investujte čas do toho, abyste se podívali na dostupná porovnání a kalkulačky půjček i úvěrů online. Snadno si vytvoříte různé modelové situace. Přesně to je totiž ta správná cesta, která vás dovede k volbě optimální půjčky. Pak už nezbývá než jen nastartovat a začít si užívat radost za volantem vašeho nového auta.

 

 

 

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑