Peníze

Publikováno 11. února, 2018

Pozor na výprodeje, aneb “nechci slevu zadarmo”

Výprodeje, ať už povánoční, předvánoční či jakékoliv jiné, se všeobecně těší ohromné popularitě. Vždyť kdo by také odolal možnosti získat zboží za polovinu ceny! Jak na to, aby vám nákup ve výprodeji neudělal příliš velký vítr v kapse?

Všude samé slevy

Výlohy, zpoza nichž na nás křičí barevná procenta slev, lákají k okamžitému nákupu, internet nám neustále podstrkuje vábivé odkazy… Jestli nákup opravdu výhodný, lze však zjistit pouze tehdy, když nepodlehnete prvotnímu nadšení. Řada obchodníků totiž zlevňuje zboží, které měsíc či dva předtím zdražili. Nic netušící člověk je pak koupí za původní cenu. Proto si nejprve ověřte na internetu, kolik stojí kousek, po němž toužíte, v jiných obchodech. To je také jeden z důvodů, proč jsou tak výhodné výprodeje v e-shopech – pěkně z pohodlí domova projdete například Mall výprodej a vše si bez problémů ověříte.

Nekupujte víc, než potřebujete

Jedním ze zajímavých triků jsou výprodeje 3 + 1, kdy při zakoupení tří artiklů dostanete ten čtvrtý, nejlevnější, zdarma. To volá po nutnosti pořídit si dražší kousky, aby se vám čtvrtý zdarma vyplatil. Navíc se některé obchody snaží zákazníky přesvědčit, že na dar zdarma se nevztahuje záruka. V každém případě pravděpodobně skončíte s mnohem více věcmi, než jste původně chtěli nebo potřebovali. Pokud se tedy nejedná o váš oblíbený obchod, z nějž vás skutečně potěší všechny čtyři výrobky, je lepší se podobným slevovým akcím vyhnout.

Na rozbaleném či vráceném zboží stoprocentně ušetříte

Chcete-li mít jistotu, že vybraný produkt dostanete za skutečně výhodnou cenu, zkuste se místo celoplošných výprodejů zaměřit na zboží druhé jakosti. Neznamená to, že se jedná o vadné kousky! Do této kategorie se řadí především artikly s poškozeným obalem, rozbalené výrobky (po Vánocích mezi nimi končí řada nevhodných dárků) či jednou, dvakrát použité a vrácené zboží. Nemusíte se bát, že by s ním bylo cokoliv v nepořádku, vše podléhá té nejpřísnější kontrole! Internetový hypermarket Mall.cz umožňuje rozbalené zboží klasicky do 14 dnů vrátit, jako je tomu v případě běžných produktů. Jak vypadá Mall reklamace si ostatně můžete přečíst přímo na jejich stránkách.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑