Motivace

Publikováno 20. ledna, 2022

Porodem se všechno změní

“Smutná žena, která dítě nechovala, jabloňová píšťalička polámaná, zpívá, zpívá písničku o slunci a jablíčku…” Text písně Jaromíra Nohavici možná někoho přiměje k hlasitému nesouhlasu, vždyť žena se může realizovat mnoha jinými způsoby a být šťastná jinde než v mateřství. Dobrá, nahraďme tedy slovo “smutná” slovem “jiná”, potom bude tvrzení kromě korektnosti také zcela pravdivé. Po mateřství už není nic jako dřív, a to ani uvnitř, ani zvenku. Jakkoli je výchova dítěte náročná, málokdo by pořízení potomka litoval. S fyzickými dopady je to jinak. I když ženské tělo je k rození dětí určeno, s důsledky, které nošení dětí přináší, se ne každá žena smiřuje ráda. Jsou to především: kilogramy navíc, strie, křečové žíly a povislé nebo zmenšené poprsí.

Názor biologických hodin

Trendem posledních desetiletí je odkládání mateřství na později, na dobu, kdy je žena, popř. oba partneři, vyzrálá a finančně zabezpečená. Od toho odrazují lékaři, kteří právem poukazují na stárnutí organismu a možnou ztrátu plodnosti. Počty párů usilujících o početí umělým oplodněním stoupají a zoufalství těch, kterým se to stále nedaří, je nepopsatelné. Existují ale i další důvody, proč mít dítě přece jenom o něco dřív. V relativně mladém věku a ve formě si užijete jejich dospívání a dost síly zbude na vnoučata. A především, budete mít dost prostoru vypořádat se s následky, které nošení dětí napáchalo na vašem zevnějšku. Protože k tomu je nutné, aby člověk byl fit a nejen přebaloval a sháněl kojenecké potřeby.

Věk, kdy už nejsme přístupní změnám?

Jedna z moudrých psychologických pouček praví, že člověk je hotový ve čtyřiceti – do té doby se jeho postoje, názory a charakterové vlastnosti formují a procházejí mnohdy radikálními změnami. Nikdo nepochybuje, že pro ženu k nalezení sebe sama je zkušenost matky k nezaplacení a je proto dobré si ji prožít ještě ve tvárném období. Vícenásobné matky potvrdí, že kolikrát jsi matkou, tolikrát si člověkem. Co je však zajímavější, uvedené pravidlo se dá vztáhnout také na lidské tělo. Po čtyřicítce organismus hůře regeneruje, což lze snadno vyzkoušet na schopnosti odbourávat alkohol, po čtyřicítce se také hůř hubne. A pokud by snad ženu napadlo zaklepat na dveře kliniky estetické medicíny za účelem provedení nějakých zásadnějších úprav, např. poprsí nebo křečových žil, bude překvapena, jak s blížícím se přechodem bude zařazena u operací do rizikovějších skupiny. Rovněž předoperační vyšetření budou náročnější. Na druhou stranu v případě zmíněné modelace prsou po porodu cena zákroku u dam o něco dříve narozených nebude při jejich rozhodování hrát takovou roli. Vzhledem k tomu, že se v případě využití implantátů pohybuje ve výši zhruba dvou průměrných měsíčních platů, žena s vybudovanou kariérou si ji bez problémů může dovolit.

Ještě si je užijete

Mladší ročníky či obecně méně solventní klientky mohou využít služeb tělo zkrášlujících lékařských domů na splátky, které někdy pomáhají zprostředkovat samy kliniky. I když asi platí všeobecná shoda, že čím nižší bude věk ženy,budou zase její prsa, potažmo celé tělo minimálně tak krásné jako před porodem, vzhledem k současné dlouhověkosti se ani dnešní typická maminka nemusí obávat, že by si po porodu opraveného zevnějšku neužila. Když to dobře půjde, má před sebou česká žena v průměru 80 let života, takže i pokud dokončí úspěšně mateřské povinnosti kolem čtyřicítky, má před sebou ještě polovinu své existence na tomto světě. Aby byla pokud možno lepší než ta první, je na ní. Pomoci k tomu ale mohou zásahy plastických chirurgů.

Poznáte na těle ženy, že již rodila? Co v těhotenství a mateřství nejvíc poškozuje prsa? Kdy je nejzazší věk pro první a kd ypro poslední dítě?

Štítky:




Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑