Úspěch

Publikováno 27. února, 2018

Pavel Smutný předával cenu Classic Prague Awards

Classic Prague Awards jsou prestižní české ceny udělované za klasickou hudbu. V ČR totiž máme spoustu umělců, jejichž práci nikdo neocení. Prestižní ceny jsou udělovány v několika kategoriích a oslovují nejen profesionální hudebníky, ale i širokou veřejnost.

V ČR se uděluje mnoho různých ocenění, na poli klasické hudby ale donedávna žádné neexistovalo. Změnila to až ocenění Classic Prague Awards, která jsou udělována za sólistické, orchestrální, komorní či vokální výkony, crossover projekty a další přínosy na poli hudby. Přihlásit se může kdokoliv, kdo v daném roce působil v rámci stanovených kategorií.

Letošní výherci už jsou známí

Letos se slavnostní předání uskutečnilo 20. ledna. V porotě zasedlo pět hudebních odborníků včetně Ondřeje Soukupa. Mezi oceněnými byli například tenorista Petr Nekoranec, duo Kateřina Kněžíková a Kateřina Englichová, které zaujaly kouzelným spojením harfy a zpěvu, nebo klavírista Ivo Kahánek. Ten vyhrál v kategorii Sólistický výkon, a to především za provedení Koncertu pro klavír a orchestr č. 4 Bohuslava Martinů, jímž zaujal na Mezinárodním festivalu Monte Carlo. Ocenění v podobě křišťálové trofeje mu předal advokát Pavel Smutný.

Pavel Smutný podporuje rozvoj kulturního dění

Pavel smutný je nejen advokát, ale také mecenáš a filantrop. Je velkým milovníkem umění i kultury a snaží se o jejich rozvoj na území České republiky. Zasadil se o vznik nadačního fondu Bohemian Heritage Fund, prostřednictvím nějž podporuje konání nejrůznějších kulturních akcí. Sám byl za tyto snahy náležitě oceněn, v roce 2016 převzal od ministra kultury Cenu ministerstva kultury za celoživotní podporu, ochranu a rozvoj národního kulturního dědictví. V loňském roce pak dostal z rukou francouzského velvyslance také Řád umění a literatury za trvalou podporu a šíření francouzské kultury. Snahu v oblasti kultury je potřeba náležitě ocenit – je tedy jenom dobře, že u nás ocenění jako Classic Prague Awards vzniklo.

Štítky: ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑