Peníze

Publikováno 16. února, 2018

Palubní kameru by měl mít ve svém voze každý řidič

Palubní kamery se v poslední době objevují v čím dál větším množství aut. Jsou poměrně cenově dostupné a vzhledem k tomu, jak důležitou roli mohou sehrát v případě dopravní nehody, se jejich koupě opravdu vyplatí. Uvažujete také o jedné? Jestli jste ještě na vážkách, čtěte dál, pomůžeme vám rozhodnout se.

Dříve byly kamery do auta spíš výsadou řidičů autobusů, kamionů nebo obecně firemních vozů. Dnes nejsou výjimkou ani v soukromých vozech. I kdybyste totiž jeli sebeopatrněji, na silnici se setkáte s velkým množstvím dalších řidičů a vsaďte jed na to, že mezi nimi jsou i nezkušení či neopatrní. A právě časté dopravní nehody jsou důvodem, proč si většina lidí kamey do auta pořizuje.

Kamera odhalí viníka nehody

Sami jezdíte opatrně, ale máte strach, že se stanete účastníky dopravní nehody vinou někoho jiného? Pak byste si kameru měli pořídit. Palubní kamery pomáhají určit viníka dopravní nehody. Dokonce se tím urychlí řešení pojistné události, pojišťovna vše jasně uvidí a nebude muset záležitost dlouho prošetřovat. Vy tak ochráníte sebe i svůj majetek.

Ve firemní sféře pomůže sledovat řidiče

Máte pocit, že některý z vašich řidičů nesplňuje své pracovní povinnosti? Má vysokou spotřebu pohonných hmot, s jeho autem jsou jen samé problémy a cesty mu trvají podezřele dlouho? Palubní kamery vám pomohou sledovat styl jeho jízdy. Není na tom nic špatného a máte na to plné právo. Kamery lze propojit s telematikou a sledovat i na dálku. Specialistou na tyto systémy, které pomohou optimalizovat provoz firemního vozového parku, je firma Trakm8. Nebojte se na ni obrátit, doporučí vám vhodné řešení pro vaše případy.

Jediné, na co byste si měli dávat pozor, je zveřejňování videí pořízených kamerami do auta. Je možné, že si budete chtít natočit jízdu na nějaké motoristické akci, vyjížďku na motocyklu a podobně. Budete-li výsledný záznam umisťovat na YouTube či sociální sítě, měli byste mít souhlas všech zachycených osob a registrační značky by měly být rozmazány, aby je nešlo přečíst.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑