Kariéra

Publikováno 1. března, 2018

Nízká nezaměstnanost nutí firmy poskytovat zaměstnancům benefity, řekněte si o ně

Nezaměstnanost v Česku klesla na historické minimum, zároveň stoupla minimální mzda. Tyto faktory jsou pro českou ekonomiku povzbudivé, ovšem zaměstnavatele nutí k přidávání různých benefitů při náboru nových pracovníků. Takzvané sick days, možnost práce z domova, zřizování dětských skupin i školek přímo v podniku, stravenky, týden dovolené navíc, zvyšování platů – to jsou ukazatele, podle nichž se mohou potenciální zaměstnanci rozhodovat při volbě nové práce.

Informacemi o budoucím zaměstnavateli předejdete možným nepochopením a kritice

Pomocnou ruku uchazečům o práci podává i praktický portál VímVíc, kde jsou mimo užitečných rad a informací profily firem, hodnocení zaměstnavatelů ze strany pracovníků či uchazečů o práci, jakož i exkluzivní nabídky práce. Vybrali jste si vysněné zaměstnání s odpovídajícím platovým ohodnocením, v blízkosti svého bydliště, ale nemůžete se rozhodnout mezi dvěma či více firmami, které mají podobné podmínky k práci? Podstatnou informací, jež vám může rozhodování usnadnit, je názor současných i potenciálních zaměstnanců dané společnosti. Jedním kliknutím na kategorii hodnocení zaměstnavatele se o konkrétní společnosti dozvíte, jak je hodnocena zaměstnanci. Naleznete zde profily firem i slovní vyjádření pracovníků, kteří jsou na daném místě zaměstnáni nebo naopak z nějakých důvodů práci nevzali. Dobrou vizitkou konkrétního zaměstnavatele je co nejvyšší ohodnocení hvězdičkami a pozitivní chvála ze strany pracovníků. Nerozhodujte se ukvapeně, možná na vaše zkušenosti, dovednosti a znalosti čekají někde jinde.

Připravte se na nové zaměstnání teoretickými znalostmi, budou se hodit

V případě, že pochybujete o svých nabytých dovednostech, můžete se díky portálu VímVíc naučit i něčemu novému, klidně i v nepříbuzném oboru, než v jakém jste doposud pracovali. Sebevzdělávání s pomocí přednášek a kurzů můžete doplnit bezplatnými video kurzy publikovanými na vimvic.cz. Naučíte se ovládat kancelářské řemeslo spojené s administrativními znalostmi, nakouknete do tajů programování, či dokonce marketingu. I teoretické dovednosti se v dnešní době cení. V praxi si je už můžete ověřovat a zdokonalovat se v nich. Nepropásněte svoji šanci a naučte se něčemu novému z pohodlí domova.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑