Peníze

Publikováno 11. září, 2018

Nejlepší Mariny v Chorvatsku

Jachting může být úžasné letní dobrodružství. Zvláště pak s těmi nejbližšími. I když z naší české kotlinky musíme za tímto rekreačním sportem vycestovat, není to až tak dramatické. Oblíbené revíry se totiž nacházejí i v Čechům zaslíbeném Chorvatsku. Kam se každoročně vydá až desetitisíce z nás. Na Jachting se chce vrhnout a moc nepřemýšlet. Až po první plavbě totiž zjistíte, zda je to pro vás skutečně to pravé.

Oblíbené revíry

Kde se v Chorvatsku nacházejí ty nejlepší revíry? Víceméně se jedná o známá místa jako Pula či Zadar. Ty nabízejí skvělé podmínky středomořské flóry a také bezpečné mariny chránící před větry. V Jadranském moři se také můžeme vždy spolehnout na nádherně průzračnou modrou vodu a krásné počasí. Přes tyto skvělé podmínky si ale nezapomeňte zařídit správně cestovní pojištění.

Pula

V historickém městě Pula můžeme najít vlivy všemožných kultur. Od byzantské a románské po rakousko-uherské. Je tu také několik přístavů. Ty jsou svou polohou přímo ideální jako výchozí bod pro dosažení oblíbených jachtařských revírů v Kvarnerského zálivu. Sem patří ostrovy jako Krk, Pag, Cres, Lošinj či Rab. Z tohoto bodu se dostaneme také do Kornati s až 89 okolními ostrovy.

Zadar

Zadar je hlavním městem Dalmácie. Najít zde můžete několik přístavů. Z nich se dostanete rychle k ostrovům Karnati a dalším souostrovím jako Pašman, Ugljan, Dugi Otok a Iz. Nedaleko města Zadar se nachází krásná zátoka mariny Dalmacia. Mimochodem se jedná o jednou z největších v celé zemi.

Primošten

Na zdejším území je nejfrekventovanější marinou Kremik. Leží v přenádherné zátoce Peleš a obklopená je romantickými vinicemi. V okolí je velmi rušno díky obchodům a zátoce ideální ke koupání. Rychle se odsud dostanete do Trogiru či Splitu.

Nepodceňujte cestovní pojištění! Více na https://ergo.cz.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑