Práce

Publikováno 9. července, 2018

Naučte se odpočívat ve stínu

Možná je na vině globální oteplování. Možná příroda ví, co dělá. Každopádně letos nás slunce pěkně hřeje. Prázdniny teprve začaly, ale člověk má pocit, že už jsou skoro za námi. I když slunce dobíjí baterky, čeho je moc, toho je příliš. A tak se může lehce stát, že naše pracovní výkony začnou ve 30 °C slábnout. Z dovolené se vrátíme spíš uštvaní vedrem, než odpočatí. Kam se před sluncem schovat a jak v létě relaxovat, abychom neztratili chuť do práce?

Kde jen najdu kousek stínu?

Velmi příjemné řešení je, když vám šéf do práce pořídí klimatizaci. Příjemná teplota v místnosti a slunce za oknem vám nedovolí ani na chvíli polevit v pracovním nasazení. Ačkoli se cítíte plní sil, přechody a velmi rozdílné teploty dokáží být zrádné. V horkých dnech s klimatizací, nebo bez musíte dbát především na správný pitný režim (pijte tolik, kolik potřebujete, nemusíte mít z žaludku rybník) a na odpočinek ve stínu. Jak si však stín zařídit, když slunce pálí do každého zákoutí? Nejlepší je vytvořit si vlastní stín pomocí markýz nebo stínící plachty.

Práce počká

Stínící plachta je praktická, cenově dostupná a pomůže vám vytvořit vaši oázu klidu takřka kdekoli. Trojúhelníková stínící plachta zastíní elegantně váš balkon a nepropustí sluneční paprsky do vašeho domova, díky čemuž se přirozeně sníží i teplota v místnosti. Větší čtvercová stínící plachta perfektně nahradí i zahradní pergolu. Stabilní upevnění plachty nad posezením u domu poslouží nejen jako ochrana před sluncem, ale i před deštěm.

Když se vám podařilo vytvořit si příjemné klima, hoďte starosti za hlavu a dopřejte si příjemných dvacet minut nicnedělání. Jak se říká, práce neuteče, nemá nožičky. Pravidelný odpočinek dokáže zvýšit efektivitu. S tím lebeděním to zase moc nepřehánějte, práce sice neumí utíkat, ale umí se pěkně kupit.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑