Peníze

Publikováno 22. listopadu, 2017

Nanoprodukty pro komfortnější život

Nano částice jsou sice viditelné jen tím nejlepším mikroskopem, dokážou ale velké věci. Kromě vědy a výzkumu se už v dnešní době podílejí na zlepšování věcí denní potřeby. I vy si můžete život ulehčit nanoprodukty. Obzvláště oblíbené jsou ty s nanostříbrem. Na jakém principu fungují?

Antibakteriální nanostříbro

Nanostříbro dodává výrobkům antibakteriální vlastnosti a uplatnit se může ve spoustě materiálů. Jejich využití je pak především v běžném životě: oblečení, kosmetika, čisticí prostředky, prostředky k ošetření povrchů.

Termo oblečení s přídavkem stříbra

Komfort a pohodlí nejen při sportu vám zaručí termo oblečení s nanostříbrem. Především se jedná o termoprádlo: spodní prádlo, ponožky, trika… spojuje efekt několika typů vláken, vyniká izolačními schopnostmi a brání nepříjemnému zápachu. Na oblečení na první pohled nepoznáte, že je v něm obsaženo stříbro, vypadá „normálně“. Nikomu nebudete muset nic vysvětlovat, možná jen to, proč se cítíte tak dobře, když je venku opravdu zima.

Nanokosmetika pro vás i pro auto

Nanokosmetika je samostatnou, neustále se rozvíjející kategorií v rámci praktických nanotechnologií. Může se jednat o kosmetiku klasickou, ale klidně i o autokosmetiku. Nanokosmetika na auto už není nic divného, určitě znáte třeba „tekuté stěrače“. Po nanočásticích voda steče a neusadí se špína, takže na skle nezůstávají kapky a i za deště je výhled skvělý.

Ochrana vozu a pohodlnější jízda

Pro ošetření vozu se hodí suché a slunné počasí, aby produkt předčasně nespláchl déšť, než zaschne. Připravte auto na zimu a hned se vám bude i v sychravu jezdit lépe. Použít k tomu můžete nejen již zmíněné tekuté stěrače, ale třeba šampon pro ruční mytí, vodoodpudivou impregnaci potahů, nanodeodorant do auta a další. Důležité jsou i výrobky k ochraně plastových, nerezových a hliníkových dílů.

Jak vylepšit naftu

Kdo chce péči o svého motorového miláčka posunout na ještě vyšší úroveň, měl by vyzkoušet aditivum do nafty. To upravuje její vlastnosti takovým způsobem, aby šetřilo spotřebu, zlepšilo spalování a snížilo hlučnost motoru. Používat lze celoročně, nemá žádný škodlivý vliv na životní prostředí, a samozřejmě ani na motor. A co víc, v zimě zlepší vaše starty.

Štítky: ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑